W jaki sposób pozbyć się wągrów?

Każda kobieta marzy  tym by wyglądać pięknie niczym gwiazda filmowa. Niema w tym nic dziwnego, gdyż każdego dnia, spoglądają na nas setki gwiazd filmowych oraz telewizyjnych, których wygląd wydaje się być w pełni perfekcyjny. Oczywiście, należy wiedzieć że pomimo, iż twarz aktorki czy też piosenkarki wydaje się by perfekcyjna, z pewnością nie brakuje na nich znamion czy też innych niedoskonałości. Cały sekret jednak tkwi w odpowiednim ukryciu przebarwień i niedoskonałości a także zapobieganiu ich powstawaniu na skórze.

Bardzo wiele kobiet boryka się z problemem jakim są wągry

Tworzy je przede wszystkim łój oraz inne zanieczyszczenia które dostają się do rozszerzonych  porów. Niestety, wągry najczęściej powstają na nosie  oraz w okolicach czoła lub brody. Zatuszowanie ich podczas wykonywania makijażu, nie jest proste. Niestety, ich zatuszowanie jest konieczne, gdyż makijaż oglądany z bliska, nie wygasa estetycznie.

Jeśli problem wągrów dotyczy nas, wart ocenić jego skalę. Jeśli rzeczywiście mamy wiele wągrów, w celu pozbycia się ich warto wybrać się do kosmetyczki, która za pomocą specjalnych zabiegów, pozbędzie się dokuczliwych wągrów z naszej twarzy. Jeśli wągry na naszym nosie pojawiają się jedynie okresowo, warto zastosować na nie specjalne plastry oczyszczające. Wystarczy zwykle na chwilę przykleić je na nos, i po upływie określonego czasu odkleić zdecydowanym i szybkim ruchem. Takie rozwiązanie wymaga jednak częstego powtarzania zabiegu, a jego skuteczność zależna jest od ilości wągrów na wybranym przez nas miejscu.

Czasami zdarza się, że wągry pojawiają się na twarzy tylko w niewielkich skupiskach. Wówczas można je  spróbować usunąć przy pomocy rąk. Zanim jednak się do tego zabierzemy, powinnyśmy zadbać o dokładne odkażenie rąk oraz okolic twarzy, na których znajdują się wągry. Aby ułatwić zabieg, można także wykonać wcześniej peeling, dzięki któremu dojdzie do rozszerzenia się porów.

Jeśli nawet usuniemy już zaskórniki, powinniśmy pamiętać również o tym, by zapobiec ich nawracaniu. W tym celu doskonale sprawdza się kwasek cytrynowy, którym warto przynajmniej raz w tygodniu posmarować miejsca w których wągry pojawiają się najczęściej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *