Jak prawidłowo malować rzęsy i jaką maskarę wybrać?

Zadbane rzęsy to doskonała oprawa oczu, a kiedy są pomalowane, świetnie upiększają twarz. Umiejętność zrobienia makijażu oczu to jednak połowa sukcesu. Ważny jest także wybór odpowiedniej maskary. Który tusz do rzęs zapewnia najlepsze efekty i jak używać go poprawnie? Są proste zasady, dzięki którym da się odmienić wygląd buzi.

Jak malować rzęsy?

W malowaniu rzęs bardzo ważne są dwie sprawy: wybór właściwego tuszu i odpowiednia technika nakładania tego kosmetyku. Pierwszą zajmiemy się nieco później. Natomiast jeśli chodzi o sposób aplikowania maskary, to powinien być dopasowany do kształtu oka. Jeżeli powieki w wewnętrznych i zewnętrznych kącikach oczu opadają, to lepiej zrezygnować z tuszowania dolnych rzęs. To samo dotyczy kobiet z długimi rzęsami dolnymi. A co zrobić, gdy rzęsy są cienkie i krótkie? Pomiędzy nałożeniem kolejnych warstw maskary rzęsy należy przypudrować odrobiną pudru transparentnego, dzięki któremu włoski optycznie się zagęszczą i wydłużą, nie będą również sklejone.

Co zrobić, gdy rzęsy się sklejają?

Jeżeli po skończonym makijażu oczu rzęsy się sklejają, to należy przeczesać je metalowym lub plastikowym grzebykiem. Do rozdzielania rzęs nie używaj szpilki, bo możesz uszkodzić skórę lub gałkę oczną. Jak uniknąć sklejania się rzęs? Ustaw szczoteczkę równolegle względem powieki i u nasady rzęs, a potem wykonując zygzakowate ruchy, zrób makijaż oczu. Końcówką szczoteczki pomaluj wszystkie małe rzęsy znajdujące się w kącikach oczu. A jeśli twój tusz do rzęs zasechł, to wlej do niego kropelkę płynu do oczu lub soczewek albo mleczka do demakijażu oczu lub płynu dwufazowego. Kosmetyk odzyska odpowiednią konsystencję.

Malowanie rzęs – składniki na ładne rzęsy

Maskara to nie tylko kosmetyk, który zapewnia kolor i podkreśla rzęsy. Produkty dostępne w drogeriach mają za zadanie pogrubić, wydłużyć, podkręcić i odżywić włoski. A to wszystko będzie możliwe po zastosowaniu tuszu, który zawiera odpowiednie składniki. Witamina E, ceramidy, proteiny wzmacniają rzęsy. Odżywienie zapewnią keratyna, woski roślinne i pszczele. Elastyczność rzęsom dadzą prowitamina B5, woski roślinne i pszczele, a połysk – silikon. Cząsteczki jedwabiu, kaszmiru i moheru pogrubią rzęsy.

Kiedy wyrzucić tusz do rzęs?

Data ważności tuszu do rzęs mija zazwyczaj po około trzech miesiącach. Informuje o tym znaczek PAO (otworzony słoiczek z liczbą miesięcy, w czasie których należy wykorzystać kosmetyk). Produkt należy wymienić również wtedy, gdy jego konsystencja się zmieniła, a zapach lub kolor budzą twoje wątpliwości. Należy pamiętać także, że maskary z zawartością wody są idealnym środowiskiem do namnażania się bakterii. Data przydatności do zużycia takich kosmetyków jest zazwyczaj krótka. Pamiętaj, że przeterminowany tusz do rzęs używany bezpośrednio na oczach może wyrządzić wiele szkód i prowadzić do groźnych chorób.

Tusz do rzęs – myj szczoteczkę

Mycie szczoteczki maskary raz w tygodniu jest rzeczą zupełnie naturalną i konieczną. Dokładne czyszczenie aplikatora uchroni przed chorobami i podrażnieniami oczu i powiek, obciążeniem i sklejeniem rzęs. Mycie szczoteczki zapobiegnie także zasychaniu maskary i nieco przedłuży jej życie.

Tusz do rzęs – co powinnaś wiedzieć?
  1. Do usunięcia wodoodpornego tuszu używaj specjalnych produktów, w przeciwnym wypadku możesz podrażnić skórę powiek i spowodować osłabienie rzęs. Do demakijażu stosuj płyny dwufazowe i nawilżające mleczka.
  2. Po każdym myciu dokładnie dokręcaj opakowanie tuszu do rzęs, bo zawiera on olejki lotne, które w kontakcie z powietrzem wyparują.
  3. Szczoteczkę wkładaj do opakowania bardzo ostrożnie, żeby do środka nie dostało się powietrze, które przyspiesza wysychanie produktu.
  4. Jeżeli nosisz szkła kontaktowe, to nie używaj maskary, która zawiera pogrubiające i wydłużające cząsteczki – taki kosmetyk może się osypywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *