Jak wyszczuplić twarz makijażem?

Twoja buzia jest okrągła, lub jej kształt jest dość szeroki? Nie przejmuj się! Dobrze wykonany makijaż podkreśli urodę, zatuszuje mankamenty i optycznie wymodeluje kontur twarzy. To wcale nie jest trudne, dlatego sprawdź nasz poradnik i dowiedz się, jak wyszczuplić twarz makijażem.

1. Wyszczuplanie na sucho, czyli konturowanie

Zanim zabierzesz się za konturowanie twarzy na sucho, przygotuj sobie kosmetyki, o różnych odcieniach, a mianowicie: oprócz podkładu lub kremu BB, miej także pod ręką ciemniejszy o 1 – 2 tony bronzer lub podkład. Oczywiście nawet ciemniejsze kolory powinny być dobrane do Twojej karnacji oraz jej “temperatury” – czyli zimnej lub ciepłej tonacji. Jeśli Twoja cera jest jasna – wystrzegaj się raczej ciemnych,nienaturalnych na Tobie,  czekoladowych odcieni. Niezbyt trafnym wyborem są również kosmetyki z ceglano – czerwonymi lub pomarańczowymi tonami. Ale super sprawdzi się matowy cień w odcieniu beżowym, najlepiej chłodnym.

2. Wyszczuplanie twarzy – jak nakładać bronzer?

Konturowanie i wyszczuplanie twarzy na sucho wydaje Ci się trudne? Wcale tak nie jest, jeśli znasz triki makijażystów! Jeśli chcesz nałożyć swój bronzer w odpowiednim miejscu, stań przed lustrem i zrób dzióbek. Bronzer nałóż na powstałe w dołeczkach zagłębienia. Dzięki tej metodzie Twój kosmetyk stworzy na policzkach efekt naturalnego  wysmuklenia. Pamiętaj jednak że w przypadku nakładania każdych kosmetyków kolorowych, w tym także bronzera – liczy się umiar, Nakładaj go zatem delikatnie i stopniowo, lepiej później dołożyć nieco więcej kosmetyku, niż stworzyć na policzku wielką, rzucającą się w oczy ciemnobrązową plamę.

Czy wiesz, że swój bronzer w kamieniu możesz wykorzystać przy korygowaniu zbyt szerokiego czoła? Wystarczy po prostu, ze odrobinę kosmetyku naniesiesz  na skronie, a przy czole wysokim – na linii tuż u nasady włosów.

Sięgnij po niego także wtedy, gdy masz ochotę wysmuklić nieco kształt swojego nosa:  najpierw przypudruj skórę, a następnie połóż bronzer na skrzydełka nosowe, czyli po obu stronach nosa.

Modelowanie twarzy rozświetlaczem

Przy modelowaniu twarzy, wiele osób nie wyobraża sobie modelowania twarzy bez rozświetlacza! Dlatego jeśli masz taki kosmetyk – w formie sypkiej, płynnej lub po prostu w formie kredki – sięgnij po niego. Oliwkowa cera polubi odcienie ciepłe, złociste, z kolei jasna dobrze się zaprezentuje w roświetlaczach perłowo-srebrzyste, nieco chłodnych. Odcienie szampańskie są neutralne i pasują do każdej karnacji.

Rozświetlacz nakładaj zawsze na  szczyt kości policzkowych. Nie musi być go dużo – przy makijażu dziennym ma to być delikatne muśniecie pędzlem. Możesz rozpromienić spojrzenie i dać buzi wygląd, jeśli naniesiesz odrobinę rozświetlacz w wewnętrznym kąciku oka, Z kolei rozświetlacz nałożony na tzw. łuku Kupidyna ( szczyt górnej wargi) kosmetyk ten efektownie uwypukli usta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *