Specjalne cienie do makijażu smoky eyes

Smoky eyes to makijaż, który króluje w dziedzinie makijażu od kilku lat. Uwielbiamy go za to, że dodaje spojrzeniu tajemniczości i jest uniwersalny. Możemy go robić na różne okazje – bardziej codzienne czy wieczorowe. Niestety wiele z kobiet ma problem z jego wykonaniem. Dlatego marka Bourjois postanowiła ułatwić nam to zadanie i udostępniła cienie do powiek, przeznaczone specjalnie do wykonywania przydymionego spojrzenia.

Paletka „Smoky Eyes – Trio Eyeshadow” składa się z trzech kolorów, które razem tworzą idealne zestawienie do wykonania naszego makijażu. Mamy do wyboru 10 wersji kolorystycznych np. brązy, granaty, róże, zielenie i odcienie czerni. Na odwrocie opakowania producent umieścił krótką instrukcję jak wykonać idealny makijaż smoky. Dodatkowo w pudełeczku znajdziemy podwójny aplikator, który ma ułatwić to zadanie.

Cienie mają metaliczny poblask, który na powiece daje wrażenie mokrego efektu. Niestety dołączony pędzelek się nie sprawdza i lepiej skorzystać z naszych domowych zapasów. Kosmetyk ma delikatną konsystencję, więc jego nakładanie jest przyjemne i łatwe. Jedynym minusem może być pigmentacja produktu, bo po pojedynczym nałożeniu praktycznie nic nie zauważymy, zwłaszcza przy jasnych barwach. Aby uzyskać zadowalający efekt potrzeba dwóch lub trzech warstw.

Producent zapewniał, że jego cienie utrzymają się na powiece nawet 8 godzin. I rzeczywiście nie były to czcze słowa. Kosmetyk może wytrzymać na powiece bardzo długo. Jeśli wcześniej użyjemy bazy, to możemy liczyć na nawet 10 godzin użytkowania, bez dodatkowych poprawek w ciągu dnia.

„Smoky Eyes – Trio Eyeshadow” można kupić w każdej drogerii. Za 4,5 g zapłacimy około 35 zł. To wycena dosyć typowa dla marki Bourjois. Chociaż w tym przypadku cienie powinny mieć trochę niższą kwotę, bo nie do końca się sprawdzają.

Cienie są idealnie skomponowane kolorystycznie do wykonywania makijażu smoky eyes. Ale niestety ich nałożenie wymaga dużej ilości czasu, ze względu na niskie natężenie barw. Do tego typu make-upu, barwy powinny mieć mocny pigment. W tym przypadku cienie Bourjois lepiej wyglądają niż działają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *