Jak dbać o kręcone włosy?

Jeśli jesteś posiadaczką burzy loków, to zainteresuje cię ten temat. Aby włosy były piękne i zdrowe, trzeba odpowiednio je pielęgnować. Niestety nie ma jednej ogólnej zasady dla każdej fryzury. Inaczej dbamy o włosy proste, kręcone, długie czy krótkie. Jak pielęgnować najbardziej skręcone pasma?

Zacznijmy od podstaw, czyli od mycia włosów. Najlepiej używać specjalnych szamponów do loków. Takie kosmetyki wydobywają idealny skręt kosmyków i zmniejszają puszenie się. Jeśli masz możliwość to myj włosy, głową w dół. Dzięki temu łatwiej rozczeszesz pasma i dodasz im dodatkowej objętości. Panuje także opinia, że kręcone fryzury należy myć jak najrzadziej, najlepiej dwa razy w tygodniu. Ale jeśli nie czujesz się dobrze w nieświeżych włosach lub masz problem z przetłuszczaniem fryzury, to nie bój się czyścić skóry głowy codziennie.
Bardzo ważne jest odżywianie kędziorków. Pofalowane fryzury mają z reguły tendencję do wysuszania, więc najlepiej jest używać odżywek nawilżających. Pamiętaj, aby wybierać te do spłukiwania, ponieważ loki nie lubią obciążania ich kosmetykami. Warto też zainwestować w olejki. Musisz je nakładać na końcówki, aby je odżywić, a następnie spłukać letnią wodą.

Najczęstszym problemem jest rozczesywanie kręconych pukli. W tym przypadku wyjątkowo, lepiej jest przeczesać mokre włosy, bo nie uzyskasz efektu zbytniego puszenia się. Warto zaopatrzyć się w grzebień z szerokimi ząbkami. Nie będzie on dodatkowo ciągnął i wyrywał kosmyków.

Kolejnym etapem jest suszenie. Nie ukrywajmy, najlepiej gdybyś pozwoliła swoim włosom wyschnąć naturalnie, ale jeśli się śpieszysz, to użyj suszarki z dyfuzorem i najlepiej korzystaj z zimnego powietrza. W przeciwnym wypadku nie unikniesz puszenia się fryzury.
To zestaw kilku przydatnych rad w pielęgnacji kręconych włosów. Nie bój się, że jest tego tyle, bo tak naprawdę o inne fryzury również trzeba specjalnie dbać. Ale jeżeli pomyślisz czasem o swoich pasmach i o nie zadbasz, to one odwdzięczą się pięknym wyglądem. Czy nie o tym marzysz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *