Jak się pomalować, aby zakryć oparzenia słoneczne?

Lato to pora roku, kiedy najchętniej wykorzystujemy swój urlop. Co wtedy robimy? Opcji jest wiele, ale zazwyczaj mamy jedno postanowienie: opalić się. Niektóre panie potrafią nawet całe dnie spędzać na słońcu. Ale często zanim uzyskamy brąz na skórze, musimy uporać się z oparzeniami i zaczerwienieniem twarzy. Jaki wtedy dobrać make-up, aby to zatuszował?

Jak możesz ukryć poparzenia? Przede wszystkim będziesz potrzebowała korektora, pudru i podkładu. Dzięki nim uda się zakryć zaczerwienienia. Jeśli oparzenie jest tylko na części twarzy np. na nosie, to wystarczy, że na to miejsce nałożysz korektor, a następnie podkład. Gorzej jest w przypadku czerwonych plamek na całej buzi. Wtedy korektorem zakamufluj tylko najbardziej krytyczne miejsca. Musisz je zakryć naprawdę mocno kryjącym podkładem, najlepiej takim, który ma długą trwałość, bo twoja skóra będzie samoistnie wytwarzać więcej ciepła i makijaż szybciej spłynie. Wyjątkowo możesz użyć fluidu o ton ciemniejszego od twojej karnacji. Na koniec przypudruj twarz. I na ten moment zapomnij o różach, bronzerach i rozświetlaczach.
Jeśli nie chcesz zwracać uwagi na czerwoną twarz, to unikaj mocnego makijażu oczu i ust. Tym razem lepiej się sprawdzi jedna warstwa maskary. Zrezygnuj też z cieni do powiek. I pod żadnym pozorem nie używaj czarnej kredki do oczu! No chyba, że chcesz wyglądać upiornie. Usta w tym czasie na pewno będą potrzebowały nawilżenia, więc skorzystaj z bezbarwnego balsamu. Wargi w mocnych kolorach podkreślą oparzenia słoneczne.

Bardzo ważne jest, abyś po powrocie do domu od razu zmyła makijaż i pozwoliła skórze swobodnie oddychać. Przed snem warto jeszcze raz oczyścić buzię i na noc nałożyć silnie nawilżający krem. W tym czasie zrezygnuj z wszelkich peelingów.

Czerwoną skórę ciężko jest ukryć. Opisany makijaż ci pomoże, ale na pewno lepiej zrobisz, gdy następnym razem posmarujesz twarz kremem z wysokim filtrem. Wtedy nie tylko nie będziesz miała problemu z malowaniem, ale także nie podrażnisz naskórka. A zdrowie skóry jest najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *