4 wady makijażu, które sprawiają, że wyglądasz na zmęczoną

Makijaż to niezwykłą sztuka: kunsztowny może odświeżyć, a ten nieudany potrafi uwydatnić zakola pod oczami. Dowiedz się co robić, aby twój make-up nie przyniósł skutków odwrotnych do zamierzonych. Poznaj wady w makijażu, których warto unikać, by nie wyglądać na zmęczoną.

1. NIE NAWILŻASZ SKÓRY

Wiele osób popełnia ten błąd i myli linie suchości z rzeczywistymi zmarszczkami. Suche linie nie są trwałe, tak jak zwykłe zmarszczki, więc możesz je wygładzić, dodając odpowiednią ilość wilgoci do skóry. A ty wyglądasz świeżo i młodziej! Przed nałożeniem podkładu zawsze obficie nawilżaj skórę dobrym kremem nawilżającym i ewentualnie specjalnym pudrem pod oczy. Jeśli Twoja skóra jest wyjątkowo sucha, istnieje niebezpieczeństwo, że makijaż osiądzie na drobnych zmarszczkach, a tym samym je podkreśli – a tego chcemy uniknąć!

2. NIE WYRÓWNUJESZ KOLORYTU SKÓRY

Nierówny koloryt skóry często może sprawiać wrażenie zmęczonej skóry – a tym samym zmęczonego wyglądu. Jeśli cierpisz na plamy pigmentacyjne, powinnaś codziennie stosować ochronę przeciwsłoneczną, aby plamy się nie powiększyły. Brązowe plamy pigmentowe najlepiej zakryć korektorem w żółtej tonacji. Korektor, jak sama nazwa wskazuje, skoryguje różnice kolorystyczne skóry. Nałóż go punktowo na plamy pigmentowe przed nałożeniem podkładu.

3. MASZ OPUCHNIĘTE OCZY, A NIE UŻYWASZ KOREKTORA

Większość ludzi prawdopodobnie zdaje sobie sprawę, jak denerwujące jest budzenie się z opuchniętymi oczami i cieniami pod oczami po nocy ze zbyt małą ilością snu. Na szczęście zawsze można ukryć najgorsze ślady, ale pamiętaj, że mniej znaczy więcej! Jeśli spróbujesz pokryć je za ciemnym lub zbyt błyszczącym produktem, drobinki brokatu osiądą w załamaniach oczu i niestety podkreślą to, co chcesz ukryć.
Zamiast tego skieruj uwagę na brwi, ładnie je podkreślając, aby optycznie powiększyły oczy: nałóż niewielką ilość kredki w cielistym odcieniu na dolną linię brwi. To sprawi, że będziesz wyglądać na bardziej rozbudzoną!

4. NIE STOSUJESZ RÓŻU NA POLICZKI

Róż jest prawdopodobnie najlepszym sposobem na nadanie skórze świeżości, której jej brakuje. Dlatego nigdy nie zapomnij nadać policzkom orzeźwiającego koloru i najlepiej umieść go na środku policzka, w najbardziej wypukłej części (uśmiechnij się, by uwypuklić policzki, a wnet zobaczysz, o które miejsce chodzi).
Wybierz piękny, naturalny odcień różu, który wtopi się w Twoją skórę, dzięki czemu nie będziesz wyglądać nienaturalnie. Aplikuj go miękkim pędzelkiem, aby uniknąć krawędzi i plam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *