Jak się przygotować do wizyty u dermatologa?

Jeśli masz problemy z cerą, to pewnie marzysz o dniu, w którym się uporasz z wszelkimi niedoskonałościami. Niestety szanse, że z czasem to samo przejdzie, są niewielkie. Dlatego lepiej udać się po pomoc do specjalisty. Jak powinnaś się przygotować do pierwszej wizyty u dermatologa?

Na początek musisz wybrać lekarza, który będzie ci odpowiadał. Najlepiej popytać wśród znajomych czy korzystali z pomocy dermatologa i jakiego wybrali. Następnie zostaje ci się po prostu zapisać. Teraz musisz się przygotować do tej wizyty. Dzień wcześniej zapisz sobie wszystkie dolegliwości, które cię nękają. Wydaje ci się, że będziesz pamiętała, bo przecież wiesz doskonale, co ci się dzieje, ale pod wpływem stresu czy dodatkowych pytań lekarza, możesz o części zapomnieć. Pomyśl też, od kiedy zmagasz się z niedoskonałościami i czy są momenty, w których się one wzmagają.

Jeśli zapisałaś problemy skórne, które cię męczą, to teraz czas na spis kosmetyków i leków, których używasz do pielęgnacji cery. To bardzo ważny element i lepiej nie pomijaj żadnych specyfików, bo od tego zależy, jakie lekarstwa przepisze dermatolog. Możesz także wziąć ze sobą produkty, których używasz. Dzięki temu lekarz będzie mógł dobrać idealną terapię i wykluczy prawdopodobieństwo alergii.

Kolejną sprawą jest już sama wizyta i dylemat: malować się czy nie? Nie oszukujmy się, najlepiej gdybyś poszła na spotkanie bez nakładania podkładu, pudru czy korektora. Ale to zrozumiałe, że lepiej czujesz się w make-upie (zwłaszcza jeśli twoja cera nie jest idealna). Dlatego, jeżeli źle ci bez pełnego makijażu, to po prostu weź ze sobą chusteczki i kosmetyki i już na miejscu zrobisz demakijaż, a po wyjściu poprawisz make-up. W ten sposób dermatolog będzie mógł przyjrzeć się dokładnie twoim problemom skórnym.

Ostatnia kwestia to ewentualne pytania i wątpliwości. Nie bój się dopytywać o sprawy, które cię interesują. Pamiętaj, że lekarz ma obowiązek rozwiać twoje obawy i wszystko ci dokładnie wyjaśnić.

Tak przygotowana możesz iść na wizytę. Lekarz się zaznajomi z twoimi problemami i przepisze ci odpowiednią kurację. A na koniec pamiętaj, aby w razie jakichkolwiek problemów czy reakcji ubocznych na leczenie przepisanymi lekami, czym prędzej udać się do dermatologa. Inaczej możesz pogorszyć stan skóry, zamiast go polepszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *