Tych błędów nie popełniaj! Czyli jak prawidłowo stylizować włosy

Myślisz, że układanie włosów to taka prosta sprawa? Okazuje się, że niekoniecznie. Wiele dziewczyn podczas stylizowania włosów popełnia podstawowe błędy. Sprawdź, jak ich uniknąć i zrobić sobie modną fryzurę.

Mycie włosów i skóry głowy

Problemy zaczynają się już na etapie mycia włosów i skóry głowy. Jeżeli zrobimy to w nieprawidłowy sposób, to fryzura po kilku godzinach straci swój kształt. Dlatego przed myciem należy dokładnie rozczesać włosy, szampon rozcieńczyć wodą i rozprowadzić go na całej długości pasemek, a do spłukiwania zastosować letnią wodę. Włosy należy umyć dwa razy – wtedy będziemy mieć pewność, że włosy i skóra głowy są w 100% czyste. Bardzo ważne jest także dokładne spłukanie szamponu.

Maska i odżywka do włosów

Jeżeli w nieodpowiedni sposób zaaplikujesz odżywkę, to włosy staną się przyklapnięte i pozbawione objętości. Ten kosmetyk powinno nakładać się na końce i długości włosów, a nie blisko skóry głowy. Jeśli będziesz zbyt często stosowała maski, to nadmiernie obciążysz pasemka, a fryzura nie utrzyma pożądanego kształtu. Dlatego ważne jest, żeby maskę stosować maksymalnie raz na tydzień.

Mocne czesanie włosów

Gdy mocno i gwałtownie czeszesz swoje włosy, to gruczoły łojowe zaczynają intensywniej pracować. Potem nadmiar sebum jest rozprowadzany po całej długości włosów przy kolejnych pociągnięciach szczotki lub grzebienia. Włosy stają się tłuste. Mocne szczotkowanie prowadzi także do wyrywania i osłabiania włosów, cebulek włosowych i skóry głowy.

Nieprawidłowe suszenie włosów

Włosy powinno się suszyć po kilkudziesięciu minutach od mycia głowy i po rozczesaniu. Należy ustawić chłodny nawiew powietrza, a na pasemka nałożyć kosmetyk termoochronny. Przed suszeniem nadmiar wody z włosów dobrze jest odsączyć w papierowy ręcznik, a pod koniec ustawić w suszarce zimne powietrze, które zamknie łuski włosowe. Kiedy pasemka będą już wysuszone, możesz na nie zaaplikować wygładzający lub nabłyszczający produkt.

Włosy a kosmetyki do stylizacji

Lakier do włosów i inne środki stylizujące stosowane nieprawidłowo i w nadmiarze szkodzą włosom i skórze głowy. Mogą podrażniać i wysuszać, usztywniać pasemka i sprawiać, że fryzura będzie wyglądała na nieświeżą. Co więcej zbyt duża ilość produktów do stylizacji może sprawiać kłopoty podczas mycia głowy. Do ich usunięcia potrzebny będzie mocno oczyszczający szampon, który dodatkowo może wysuszyć włosy i skórę głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *