Na czym polega dekoloryzacja włosów?

Dekoloryzacja włosów polega na usuwaniu z włosów sztucznych, ciemnych pigmentów. Ma zastosowanie w przypadku nieudanej koloryzacji i zamiaru powrotu do naturalnego koloru włosów. Dekoloryzacja włosów może zostać wykonana w salonie fryzjerskim i w domu. Na czym polega dekoloryzacja włosów u fryzjera i jakie są na nią domowe sposoby?

Na czym polega dekoloryzacja włosów u fryzjera?

Dekoloryzacja włosów może zostać wykonana na różne sposoby. Najszybszym z nich jest użycie do tego celu rozjaśniacza. Rozjaśniacz zawiera amoniak, ale i substancje pielęgnujące, które czynią z niego produkt stosunkowo łagodny dla włosów. Innym narzędziem służącym do dekoloryzacji jest ściągacz kolorów, czyli „color peel”, ale metoda z jego udziałem jest bardziej czasochłonna i nie zawsze skuteczna.

Ile trwa dekoloryzacja włosów?

Jeżeli włosy są w dobrej kondycji i były farbowane w salonie fryzjerskim, niepożądany ciemny pigment można usunąć nawet w ciągu jednej wizyty. Z kolei jeżeli mamy do czynienia z farbą drogeryjną, dekoloryzacja włosów trwa dłużej. Gotowe farby mogą zawierać metale ciężkie, które trudno wybarwić, dlatego zabieg dekoloryzacji może trwać kilka godzin i wymagać powtórzenia.

Czas dekoloryzacji i liczba zabiegów zależy także od tego, o ile odcieni chcemy włosy rozjaśnić. Podczas jednego zabiegu można rozjaśnić włosy o kilka tonów, ale całkowite odbarwienie włosów z czarnych do ciemnego blondu może zająć nawet kilka miesięcy.

Dekoloryzacja włosów u fryzjera – przebieg

Najpierw fryzjer musi ocenić stan włosów. Na tej podstawie dobiera odpowiedni rodzaj i stężenie preparatu oraz ocenia, czy wystarczy jeden zabieg, czy nie obędzie się bez kilku wizyt. Po aplikacji preparatu fryzjer powinien systematycznie sprawdzać aktualny kolor włosów. Ponieważ po zabiegu usunięcia sztucznych pigmentów kosmyki mogą mieć nierówny kolor, konieczne może się okazać kolejne farbowanie. Nowa farba powinna być o ton jaśniejsza niż świeżo odbarwione włosy.

Dekoloryzacja włosów – domowe sposoby

Zabieg dekoloryzacji włosów można wykonać w domu. W tym celu wystarczy kupić dekoloryzator z drogerii lub rozjaśniacz, który zmieszamy z szamponem i odżywką, bądź zastosować własnoręcznie przygotowane maseczki rozjaśniające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *