Żółty odcień na blond włosach?! Zobacz, jak temu zaradzić

Właśnie przefarbowałaś włosy i zauważyłaś na nich żółte refleksy? A może po jakimś czasie od koloryzacji twoja fryzura zżółkła? Jeżeli na te pytania odpowiedziałaś twierdząco, to prawdopodobnie nie zastosowałaś odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź, co zrobić, żeby na twoich blond włosach nie pojawił się żółty odcień.

Pielęgnacja włosów blond

Jeśli chcesz, żeby twoje włosy miały idealny odcień blond i nie wpadały w żółte tony, powinnaś zapewnić im ukierunkowaną pielęgnację. W taki sposób powinnaś również zadbać o twoje naturalne blond włosy. Do pielęgnacji wybierz kosmetyki, które zniwelują żółty odcień, wydobędą refleksy charakterystyczne dla blondów i przedłużą trwałość koloru. Takie produkty nawilżą włosy, zabezpieczą końce pasemek i nadadzą fryzurze piękny blask.

Nawilżanie włosów

Farbowanie i rozjaśnianie osłabia i przesusza włosy. Z tego powodu ważne jest używanie odżywek i maseczek, które będą nawilżać pasemka i zapobiegać utracie wody z ich wnętrza. Równie dobrze sprawdzą się oleje i zabieg zwany olejowaniem włosów. Do nawilżenia najlepiej stosować oleje naturalne, np. jojoba, arganowy lub lniany. Dla uzyskania najlepszych efektów olejowanie włosów powinno się robić raz w tygodniu.

Stylizacja na gorąco

To kolejna rzecz, która niszczy naturalne włosy blond i farbowane pasemka. Wysoka temperatura wysusza włosy, niszczy końcówki, osłabia mieszki włosowe i może prowadzić do wypadania włosów. Jeżeli jednak nie możesz całkowicie zrezygnować z urządzeń do stylizacji na gorąco, to użyj kosmetyków termoochronnych, a w suszarce ustaw nawiew chłodnego powietrza.

Ochrona przed wysoką temperaturą

Kosmetyki termoochronne stosuj zawsze przed suszeniem, prostowaniem lub robieniem loków. Zapewnią twoim włosom ochronę, zapobiegną utracie wody, będą przeciwdziałać rozdwajaniu się końcówek, a co najważniejsze zabezpieczą pasemka przed promieniami UV, utratą naturalnego koloru i blaknięciem preparatu do koloryzacji lub pojawianiem się żółtych refleksów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *