Najlepsze fryzury na noc

Bardzo często włosy tuż po obudzeniu się nie wyglądają najlepiej. Są spuszone, odstające, naelektryzowane. W zawiązku z tym poświęcamy czas przed wyjściem do pracy, szkoły, (czy w obecnych czasach) przed konferencją na Google Meet na ułożenie ich i doprowadzenie do ładu. Jest jednak pewien sposób, aby budzić się z już zrobioną fryzurą i pięknymi włosami. Specjalnie dla Was testowałyśmy mnóstwo fryzur i wyłoniłyśmy dwie najlepsze na noc!

Czy w ogóle powinnyśmy wiązać włosy przed spaniem? 

Jak najbardziej tak! Po pierwsze zajmuje to mniej czasu niż poranne układanie włosów. Po drugie wpływa to bardzo korzystnie na kondycję włosów. Dzięki związaniu włosy nie są narażone na tarcie, zniszczenia i łamanie.

Najważniejsze zasady fryzur na noc:

  • nie robimy ich na mokrych włosach, przed spaniem powinnyśmy podsuszyć je suszarką, lub poczekać aż same wyschną;
  • nie zasypiaj z ręcznikiem na głowie, może stanowić to siedlisko bakterii;
  • fryzury muszą być luźne, włosy nie mogą być ściśnięte zbyt mocno, aby cebulki mogły odpocząć;
  • do związania fryzury użyj miękkiej i grubej gumki.

Przedstawiamy dwie najlepsze fryzury na noc:

Warkocz – to niekwestionowanie najlepsza fryzura

Można wykonać warkocza dobieranego, lub zapleść go tuż nad karkiem. Jeśli zapleciemy warkocz na jeszcze wilgotnych włosach, to rano będziemy mieć piękne fale bądź loki. Wystające końcówki możesz zabezpieczyć dodatkowo olejkiem silikonowym.

Kok – świetna alternatywa dla warkocza 

Dzięki kokowi włosy są uniesione ku górze. Dzięki temu rano zyskamy ekstra objętość, a włosy będą uniesione od nasady. Można również wykonać kok – jednorożec, w tym przypadku włosy zebrane są tuż przy linii czoła niczym róg jednorożca. Standardowo upięty kok znajduje się na czubku głowy. Dzięki tej fryzurze włosy po wstaniu są proste.

Dodatkowy sposób – czepek lub turban do spania z satyny jedwabnej 

Czepek do spania polecany jest szczególnie do włosów kręconych. Czepek idealnie chroni włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Satyna jedwabna jest materiałem, który genialnie sprawdza się w kontakcie z włosami i skórą głowy. Turban jest świetną opcją, gdy akurat nie mamy czasu na zrobienie odpowiedniej fryzury do snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *