Moroccanoil – olejek do włosów – jak działa?

 Moroccanoil jest jednym z bardziej znanych olejków do włosów. Swoją sławę zawdzięcza głównie temu, że wielu stylistów z Hollywood często stosowało go podczas stylizacji. Włosy po nałożeniu olejku rzeczywiście przechodzą kolosalną przemianę – nic nie potrafi lepiej o nie zadbać, niż odpowiednio dobrany do włosów i ich porowatości olej. Czy Moroccanoil działa na takiej zasadzie?

W składzie oleju Moroccanoil znajduje się olejek arganowy, który znany jest ze swych właściwości pielęgnujących włosy – olej arganowy nie tylko regeneruje pasma, ale równocześnie chroni je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i nie pozwala toksynom wnikać do wnętrza pasm.

Moroccanoil zawiera wysokie stężenie olejku arganowego i byłby doskonałą kuracją regenerującą włosy, gdyby nie to że zawiera dwa silne silikony oraz alcohol denat – czyli wysuszający, krótkołańcuchowy alkohol, który – stosowany przez dłuższy czas – przyczynia się do wzmożonego niszczenia włosów. Silikony typu cyclomethicone i dimethicone ułatwiają olejkowi wniknąć do wnętrza włosów, ale jednocześnie same niszczą zewnętrzną powłokę włosa. Są to lotne silikony i – na szczęście – same też po pewnym czasie ulatniają się z naszych włosów, ale na całkowite ich wyparowanie należy poczekać kilka godzin, w ciągu których może dojść do osłabienia powłoczki zewnętrznej włosa i wysuszenia głębszych jego struktur.

Olejek do włosów Moroccanoil nie nadaje się do olejowania skóry głowy, a więc nie jest w stanie odżywić i zregenerować cebulek włosów, a to powinno być podstawą każdego olejowania włosów – nic bowiem nie zregeneruje lepiej niż olejki. Tylko one są w stanie wniknąć do korzenia włosa i naprawić go od podstaw.

Moroccanoil może być używany jako emulsja upiększająca i dyscyplinująca włosy: nakładany na suche lub wilgotne końce włosów nada im blasku, sprężystości i zapewni ładny wygląd. Jest to świetny kosmetyk na jeden sezon (np. w czasie lata lub zimy, gdy dokucza nam suche powietrze z grzejników). Długie i częste stosowanie Moroccanoil może niestety wysuszyć włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *