Szczotki i grzebienie do różnych typów włosów

Pielęgnacja włosów nie ogranicza się do prawidłowo dobranych szamponów i odżywek. To także odpowiednia szczotka do włosów i dobrze dopasowany grzebień. Równie istotna jest technika czesania włosów. Jak czesać włosy? Jak dobrać szczotkę i grzebień do włosów? Poznaj szczotki i grzebienie do różnych typów włosów.

Jak dobrać szczotkę do włosów?
Szczotka z naturalnego włosia

Szczotka z naturalnego włosia ma włosie osadzone w drewnianej podstawie. Ponieważ jest ono bardzo elastyczne, szczotka nie łamie włosów, dlatego sprawdzi się nawet przy cienkich i delikatnych. Jednocześnie skutecznie rozczesuje poplątane włosy – zarówno na mokro, jak i na sucho – oraz nadaje włosom objętość. Ponadto zapobiega rozdwajaniu końcówek. Jej dodatkowym atutem jest trwałość, dzięki której szczotka wystarcza na lata. Ma jedną wadę: zbiera kurz, z którego trudno ją czyścić.

Szczotka drewniana

Szczotka drewniana zakończona igiełkami z tego tworzywa zapobiega elektryzowaniu i puszeniu się włosów oraz nie powoduje ich niszczenia. Jej zaletą jest trwałość.

Szczotka z plastikowymi igiełkami (Tangle Teezer)

Szczotka plastikowa zakończona elastycznymi igiełkami bardzo dobrze rozczesuje włosy i nie ciągnie ich, a przy okazji masuje skórę głowy. Idealnie sprawdzi się przy gęstych i spuszonych włosach, które wygładzi, ale może przyczyniać się do rozdwajania cienkich i delikatnych włosów. Jej wadą jest nietrwałość, która przejawia się wyginaniem ząbków już po roku stosowania.

Jak dobrać grzebień do włosów?

Jeżeli jesteś zwolenniczką grzebieni, zdecyduj się na drewniany, ponieważ plastik szybko się uszkadza, co może niszczyć włosy. Grzebień jest szczególnie polecany dla włosów kręconych, które należy czesać wyłącznie na mokro, falujących i grubych. Gęstość ząbków należy dopasować do stopnia skręcenia włosów – im kosmyki bardziej kręcone, tym rzadsze powinny być ząbki.

Jak i kiedy czesać włosy?

Aby uniknąć kołtunów, włosy należy czesać tuż przed myciem. Kręcone powinno się czesać na mokro, a proste na sucho, już po wyschnięciu. Rozczesywanie ułatwi odżywka bez spłukiwania.

Czesz włosy po pochyleniu głowy do przodu. Aby pobudzić krążenie i dotlenić skórę głowy, szczotkuj je od szyi do czoła. To umożliwi rozprowadzenie naturalnego sebum na całej długości włosów, co z kolei zapewni im dodatkową ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *