Jak zrobić makijaż na zimę i w lato?

Jak zrobić makijaż, by przetrwał trudne warunki atmosferyczne? Nie łatwe to zadanie, lecz wykonalne. Poczytaj, a dowiesz się, jak się malować wiosną, latem, jesienią i zimą.

Zanim zrobisz makijaż

Jeżeli chcesz, żeby twój makijaż był naprawdę dobrze wykonany i bardzo trwały, musisz poświęcić trochę czasu na pielęgnację twarzy. Po pierwsze, dobierz takie kosmetyki, które odpowiadają potrzebom twojej skóry, na przykład cera trądzikowa, tłusta lub mieszana nie wymaga stosowania kosmetyków redukujących nadmiar sebum (wiele osób właśnie tak myśli – jak się okazuje, błędnie), lecz kosmetyków do skóry wrażliwej. Po drugie, złuszczanie peelingami należy się każdemu typowi skóry; podobnie jak nawilżanie. A po trzecie, stosuj maseczki, oczyszczaj twarz u kosmetyczki, idź do SPA, a twoja skóra będzie gotowa do zrobienia makijażu.

Makijaż jesienno – zimowy

Wprawdzie zimy stają się coraz cieplejsze, a jeśli śnieg już spadnie, bardzo szybko topnieje. Jednak zimowa pielęgnacja skóry kojarzy nam się przede wszystkim z nawilżaniem oraz zapobieganiem odmrożeniom i przesuszeniom. Oprócz tłustego kremu powinnyśmy korzystać ze specjalnych kosmetyków kolorowych. Podkłady nie mogą zawierać wody, muszą wspomagać krem w tworzeniu lipidowej ochrony skóry. Co to oznacza? Podkłady na zimę powinny być tworzone na bazie olejów (jeśli masz tłustą cerę, olejów i silikonów musi być jak najmniej). Cienie do powiek w kremie to dobre rozwiązanie, które zastosujesz w zimowym makijażu. Tusz do rzęs powinien być wodoodporny – nie chcesz przecież, by wokół oczu pojawiły się czarne plamki. Pamiętaj o ustach. Zrezygnuj na czas zimy z lepkich błyszczyków i kolorowych szminek. Zastąp je bezbarwną pomadką lub nawilżającą wazeliną.

Makijaż wiosenno – letni

Jest przeciwieństwem makijażu zimowego. Latem nasza twarz poci się i błyszczy, a pory wydzielają dużą ilość wody. Zastosujmy zatem lżejsze kosmetyki. Może warto jest w ogóle zrezygnować z podkładu na rzecz korektora w sztyfcie i zatuszować nim plamki, przebarwienia i krostki. Śmiało użyj natomiast transparentnego pudru, który na długo zmatowi twoją skórę. Ostrożnie korzystaj z cieni do powiek. Pod wpływem ciepła mogą zbierać się w załamaniach powiek i odbijać na powiekach. Zamiast cieni zastosuj eyeliner lub kredkę – kreska na powiekach powinna być delikatna i cienka. Podobnie jak w zimowym makijażu, rzęsy wytuszuj wodoodporną maskarą. Na usta połóż owocowe i kolorowe błyszczyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *