Etui na pędzle do makijażu – DIY

Twoje pędzle do makijażu nie mieszczą się w kosmetyczce? Nie masz organizera na akcesoria? Każdego ranka przeszukujesz łazienkę lub toaletkę w poszukiwaniu pędzla do pudru lub aplikatora do cieni? Zrób etui na pędzle do makijażu i uporządkuj swoje kosmetyczne akcesoria.

Bambusowe etui

Aby zrobić etui ma pędzle potrzebujesz: bambusową matę sushi, elastyczną wstążkę, tasiemkę lub gumkę, igłę i nitkę w kolorze wstążki. Zawiń tasiemkę przez dwa pierwsze bambusowe patyczki maty i zeszyj je ze sobą (opcjonalnie możesz użyć mocnego kleju). Następnie przewlekaj wstążkę przez matę, odmierzając jednocześnie większe i mniejsze zakładki na pędzle. Na przeciwległym końcu maty sushi znów przyszyj koniec tasiemki. Powkładaj pędzle do etui, zwiń je i przewiąż kolorową wstążką. Etui na pędzle do makijażu jest już gotowe!

Filcowe etui

Przygotuj: dwa kawałki filcu (drugi o połowę mniejszy), wstążkę, nici, nożyczki, mydełko krawieckie i szpilki. Mniejszy kawałek materiału przypnij do większego, odmierz wielkość pędzli i zrób na nim kieszonki. Zszyj kawałki razem: wzdłuż boków i w miejscach, w których wpięłaś szpilki. Wszyj wstążkę – będzie ona zapięciem etui. Filc ładnie komponuje się z haftem lub materiałowymi aplikacjami.

Co zastąpi nam etui na pędzle do makijażu?

Weź szklany pojemnik albo słoik. Ozdób go w dowolny sposób – pomaluj farbą, oklej kolorowym papierem lub materiałem, obsyp brokatem, przewiąż wstążką, przyklej kolorowe kamyczki, cekiny lub inne świecidełka. Do środka wsyp plastikowe lub szklane kuleczki, kamyki, ziarenka kawy. Powtykaj pędzle do środka. Możesz zrobić dwa słoiki na akcesoria do makijażu: jedna dla pędzli do twarzy, drugie dla pędzli do oczu.

Etui na pędzle do makijażu dla zaawansowanych

Jeśli jesteś fanką niebanalnych rozwiązań, wykorzystaj ten pomysł. Odetnij kawałek grubej gałęzi – musisz otrzymać taki kawałek konaru, który odpowiada połowie twojego najdłuższego pędzla. Wywierć w nim tyle otworów, ile liczy twój zestaw akcesoriów do makijażu. Grubość wiertła dopasuj do grubości pędzli. W powstałe otwory włóż pędzelki. Jeżeli chcesz, możesz polakierować drewno lub pomalować je specjalną farbą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *