Eleganckie upięcia włosów krok po kroku

Warkocze, koki, fale i „kucyki” nadają się na każdą okazję. Naucz się, jak zrobić pięć eleganckich fryzur do pracy, na uczelnię lub spotkanie z przyjaciółmi.

Fryzura pierwsza: warkocz

Wokół głowy zrób warkocz francuski – powinien się układać pod skosem do czubka głowy. Nad czołem wydziel trzy niewielkie pasemka. Przeplataj je ze sobą tak, jak przy klasycznym warkoczu. Różnica polega jedynie na tym, że do pasemek dobiera się kolejne, raz z góry, raz z dołu głowy. Jeśli chcesz utrwalić fryzurę, spryskaj ją lakierem i podepnij wsuwkami.

Fryzura druga: koczek

Jest to bardzo prosta wersja klasycznego koka. Zwiąż włosy w „koński ogon” i okręć je wokół gumki do włosów. Fryzurę podepnij wsuwkami; dodaj jakąś ozdobę lub opaskę. Włosy spryskaj lakierem, żeby kok nie popsuł się.

Fryzura trzecia: romantyczny kok

Zwiąż włosy o „koński ogon”, spuszczając nieco w dół gumkę do włosów i zostawiając jednocześnie po dwa pasemka z każdego boku głowy. We włosach, między głową a zsuniętą gumką zrób otwór i przełóż przez niego „kucyk” – zrób kieszonkę z włosów. Włosy przypnij wsuwkami. Do koczka dołóż pasemka, które wcześniej wydzieliłaś po obu bokach głowy – luźno upnij je z tyłu. Dodaj ozdoby do włosów, a fryzurę utrwal lakierem.

Fryzura czwarta: delikatne fale

To bardzo prosta fryzura, ale wygląda zjawiskowo przy wyrazistym kolorze włosów. Pracuj na mokrych włosach. Zrób przedziałek z boku głowy. Potem włosy podsusz na szczotce i, jeszcze wilgotne, nawiń na duże wałki. Kiedy wyschną, rozczesz je i spryskaj nabłyszczaczem. Aby zrobić fale lub loki na niektórych pasemkach, wykorzystaj lokówkę.

Fryzura piąta: „kucyk”

Cechą charakterystyczna tej fryzury są gładko uczesane włosy. Aby osiągnąć taki efekt, spryskaj włosy lakierem lub wygładź gumą lub żelem do stylizacji. Fryzura taka pasuje do każdego kształtu twarzy. Zwiąż włosy w „kucyk”, a jednym pasemkiem dobranym spod spodu okręć gumkę do włosów; pasemko przypnij wsuwką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *