Wampirzy lifting

Która z nas nie oglądała „Zmierzchu” czy „Pamiętników wampirów”? Krwiopijczy trend jest na tyle silny, że zagościł nawet w salonach kosmetycznych. Mowa oczywiście o tzw. wampirzym liftingu, czyli zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

Nazwa brzmi przerażająco, ale nie ma się czego obawiać. Lifting nie polega na piciu niczyjej krwi. Na to raczej nikt przy zdrowych zmysłach by się nie zdecydował. W tym przypadku chodzi o naturalne zdolności naszego organizmu do regeneracji. Cały proces jest wykonywany w klinikach medycyny estetycznej. Najlepiej, gdy wykonuje go lekarz, nie kosmetyczka. Zabieg polega na pobraniu około 20 ml naszej krwi i odseparowaniu osocza. Tak uzyskane składniki wstrzykiwane są podskórnie pacjentkom.

Taki zabieg wydaje się być nowością, ale osocze było wykorzystywane w medycynie od dawna. Zazwyczaj miało zastosowanie w ortopedii. W kwestii urodowej nie jest tak popularne w Polsce, ale w Ameryce, to jeden z najpopularniejszych zabiegów. Czemu kobiety tak chętnie po niego sięgają? Zapewne dlatego, że poprawia wygląd skóry. Najlepiej sprawdza się w walce ze zmarszczkami zarówno na twarzy, jak i na reszcie ciała. Do tego może być pomocny w leczeniu wypadania włosów. Dla najlepszych efektów proponowane są trzy serie, które pomogą uzyskać młody wygląd.

Czy każdy może poddać się takiej terapii? Oczywiście nie. Żaden lekarz nie wykona tego zabiegu kobiecie w ciąży, czy nawet w okresie karmienia piersią. To samo dotyczy osób z chorobami krwi i wykrytym nowotworem. Jeśli dodatkowo same wiemy, że ciężko znosimy widok krwi, to lepiej zrezygnować z takiego odmładzania. Niestety podczas aplikacji czerwonego płynu, dużo zostaje go na skórze, co w efekcie wygląda jakby ktoś nas pogryzł.

Jeśli jesteśmy zainteresowane wampirzym liftingiem, to wybierzmy sprawdzoną klinikę. Musimy się też liczyć z kosztem. W zależności od miejsca aplikowania krwi, cena waha się w granicach 850-1200 zł. Dla najlepszych efektów trzeba zabieg powtarzać, więc wymienione sumy powinnyśmy pomnożyć przez 3.

Czy warto poddać się zabiegowi z użyciem krwi? Pewnie dla części kobiet będzie to jedyne wyjście, ale czy nie lepiej w domu zadbać o naszą skórę i włosy? Wampirzy lifting nie sprawi, że będziemy wiecznie młode, a dla samej mody nie warto wydawać tak wysokiej sumy pieniędzy. To przereklamowany hollywoodzki zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *