Jak dobrać biustonosz do rozmiaru piersi? Sprawdzone porady, praktyczne rozwiązania i trochę praktyki

Piersi – jeden z atrybutów kobiecości, o który dbamy z należytą troską. W pielęgnacji biustu pomagają nam nie tylko kosmetyki, lecz także bielizna. Jeżeli chcesz, żeby twoje piersi cały czas były atrakcyjne, pięknie wyglądały i były jędrne, to musisz wybrać odpowiedni biustonosz. Jak to zrobić?

Źle dobrany biustonosz – dolegliwości

Niewłaściwie dobrany biustonosz może być przyczyną powstawania wielu bolesnych dolegliwości i schorzeń. Niestety większość kobiet nie ma o tym pojęcia, że na stan zdrowia tak duży wpływ ma odpowiednia bielizna. Jakich schorzeń można się nabawić, chodząc w źle dopasowanym staniku?

  1. Choroby kręgosłupa. To jedno z najczęściej występujących schorzeń wywołanych niedopasowanym biustonoszem. Do skrzywienia kręgosłupa może bowiem dojść wtedy, gdy stanik nie utrzymuje ciężaru piersi przeniesionego w takiej sytuacji na plecy. Dzieje się tak wtedy, gdy zakładamy za mały biustonosz. Zazwyczaj odczuwamy wtedy dokuczliwy ból i automatycznie się garbimy.
  2. Bóle barków i karku. Problemy takie pojawiają się wtedy, gdy nacisk na kręgosłup jest zbyt duży. Na bóle karku i pleców skarżą się kobiety z dużym biustem, który nie jest odpowiednio podtrzymywany. Ból barków może pojawiać się też wtedy, kiedy ramiączka wrzynają się w skórę, powodując nacisk na mięśnie.
  3. Choroby piersi. Jeżeli nosisz źle dobrany biustonosz, to powinnaś wiedzieć, że możesz nabawić się poważnych chorób piersi. Może dojść do ich deformacji, co jest spowodowane zbyt dużym naciskiem materiału stanika lub zbyt małą miseczką.
Czy zakładać stanik na noc?

Tu zdania są podzielone. Panie, opowiadające się za spaniem w staniu, twierdzą, że poprawia to wygląd piersi oraz jest w 100% korzystne dla zdrowia i urody. Przeciwniczki natomiast uważają, że takie zachowanie ma zły wpływ na wygląd piersi i stan zdrowia. Czy spanie w biustonoszu może przyczynić się do powstania raka piersi? Nie ma badań, które potwierdzałyby takie stanowisko. Niemniej zakładanie stanika na noc może wywołać podrażnienia skóry i obtarcia. Podczas snu ciało wydziela pot, a materiał, z którego uszyty jest biustonosz, utrudnia prawidłowe funkcjonowanie skóry. Dlatego zaleca się, aby na noc nie zakładać stanika i dać piersiom odpocząć.

Biustonosz a wygoda

Kiedy wybierasz stanik, zwracasz uwagę na wygląd i to, czy będziesz w nim atrakcyjna. Zapominasz jednak o bardzo ważnej rzeczy: materiale, z którego jest uszyty. Jeżeli biustonosz wykonano ze sztucznych tkanin, to może spowodować podrażnienia i dyskomfort podczas noszenia; taki sam skutek mogą przynieść staniki z fiszbinami. Podczas zakupów warto zwracać uwagę nie tylko na cenę i wygląd, lecz także na skład materiału. Najlepszymi stanikami będą te wykonane z naturalnych włókien, takich jak bawełna, która zapewni przepływ powietrza i prawidłowe ułożenie piersi.

Jak dobrać biustonosz?

Każda kobieta powinna wiedzieć, jak dobrać biustonosz, by czuć się w nim atrakcyjnie i mieć świadomość, że piersi nie są narażone na żadne zdrowotne problemy. Zatem w jaki sposób dopasować stanik na co dzień i ten, który przyda ci się podczas aktywności fizycznej?

  • Stanik na co dzień
    To najważniejsza część garderoby dla każdej dziewczyny, która chce wyglądać atrakcyjnie. Dopasowanie biustonosza jest więc o tyle ważne, że ma wpływ na wygląd i zdrowie. Najczęściej pojawiającymi się błędami podczas wyboru i noszenia stanika jest unoszenie się zapięcia do góry lub zbyt małe miseczki. Problemy te często uwidaczniają się wtedy, gdy podniesiemy ręce do góry, pochylimy się lub po prostu będziemy szły. Jak więc poprawnie dobrać biustonosz?

Rozmiar stanika na co dzień możesz ustalić indywidualnie lub o pomoc poprosić brafitterkę. Jak wygląda to w praktyce? Do określenia rozmiaru biustonosza potrzebne są dwie liczby: obwód pod biustem i obwód w biuście. Ustal te dwie wielkości, a następnie oblicz różnicę między nimi. W ten sposób otrzymasz rozmiar miseczki, który będzie odpowiadał określonej literze (te znajdziesz w Internecie, w tabelach).

  • Biustonosz sportowy
    Idealnie dopasowany biustonosz sportowy nie powinien przeszkadzać podczas ćwiczeń z jednej strony, a z drugiej powinien zapewniać komfort i prawidłowo podtrzymywać piersi. Staniki sportowe wykonuje się z materiałów zmniejszających wydzielanie potu, przepuszczających powietrze i niepodrażniających skóry. Źle dobrany biustonosz może sprawić, że biust stanie się nieatrakcyjny i obwisły. W trakcie ćwiczeń wykonujemy bowiem różne rodzaje ruchów, które wpływają na ułożenie biustu i stan skóry. Stanik nie może być więc zbyt luźny, bo nie utrzyma piersi w odpowiedniej pozycji; nie może być także ciasny, bo spowoduje podrażnienia i obtarcia skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *