Refleksy vs pasemka. Jak odmienić swoją fryzurę?

Mówi się, że kobieta zmienną jest. Czy właśnie dlatego chce się upiększać dzięki zmianom fryzury i jej koloru? Jedną z takich zmian jest zrobienie refleksów na włosach. Jeżeli jesteś kobietą w 100%, to sprawdź, czy ładnie będzie ci w nowym uczesaniu. A może lepiej będziesz wyglądała w pasemkach?

Refleksy kontra pasemka

Refleksy na włosach to nic innego jak odmiana modnego kiedyś balejażu. Nie są jednak tradycyjnymi pasemkami. Te ostatnie aplikuje się na całą fryzurę, refleksy zaś – na jej części. Refleksy są cienkie, dają subtelny efekt, a od naturalnego koloru włosów różnią się o maksymalnie dwa tony.

Refleksy na włosach – dla kogo?

Refleksy świetnie wyglądają zarówno na włosach krótkich, jak i długich. Dzięki takiej formie farbowania możliwe jest naturalne i delikatne rozświetlenie całej fryzury, podkreślenie sposobu cięcia lub kształtu twarzy. Refleksy świetnie sprawdzą się też u osób, które chcą odmienić swoją fryzurę bez radykalnych zmian. Mogą bowiem optycznie wyszczuplić buzię, odjąć lat i zmienić postrzeganie przez inne osoby. Co więcej zamaskują odrosty, odświeżą uczesanie i ozdobią regularnie farbowane włosy.

Jaki kolor refleksów na włosach?

Kolor refleksów należy dopasować do karnacji i naturalnego odcienia włosów. Blondynkom będzie do twarzy ze słonecznymi, złotawymi lub blond rudawymi refleksami. Do włosów ciemniejszych pasować będą refleksy o ton lub dwa jaśniejsze od obecnego koloru włosów. Niektóre osoby, chcąc uzyskać naturalny efekt, powinny zrobić sobie refleksy nawet o trzy tony jaśniejsze.

Technika flamboyage

Flamboyage to jeden ze sposobów koloryzacji włosów, który pozwala na uzyskanie naturalnych refleksów. Dzięki niemu fryzura wygląda, jakby była muśnięta słońcem. Podczas zabiegu stosuje się samoprzylepne paski foliowe, które spełniają rolę podkładek wyznaczających grubość pasma włosów. To właśnie na nie aplikuje się farbę, a kiedy kolor się utrwali, zwilża się wodą i zsuwa z włosów. Żeby dodać objętości fryzurze, na pasemka aplikuje się kilka podobnych do siebie odcieni farby.

Czy refleksy można robić samodzielnie w domu?

Pewnie że tak. Wymaga to jednak cierpliwości i dużych umiejętności. Do zrobienia refleksów w domu możesz wykorzystać gotowe produkty lub sporządzone samodzielnie ziołowe płukanki. Nową fryzurę pomogą ci uzyskać: farby z rozjaśniaczem, rozjaśniacze w sprayu, płukanki z rumianku, spray z soku cytrynowego i wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *