Odżywki bez spłukiwania?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Sam kosmetyk nie ma prawa wyrządzić nam krzywdy, ale dużo zależy od tego, czy dobrze z niego korzystamy. A niestety wiele kobiet robi to nieprawidłowo.

Na samym początku powinnyśmy się zastanowić, jakiego działania potrzebują nasze włosy: czy są suche, przetłuszczone, farbowane czy długie. Pod takim względem musimy dokonać selekcji. Na nic się nam nie przyda odżywka, która jest przeznaczona do innego rodzaju kosmyków. W dalszej kolejności musimy podjąć decyzję, jaką formę ma mieć taki produkt. Możemy wybierać między delikatnym działaniem, a dosyć intensywnym, oraz między formą odżywki. Kosmetyki w spray ‘u będą mniej obciążały pasma, natomiast z wersjami w kremie trzeba uważać, bo mogą się okazać za ciężkie.

Zaletą tych odżywek jest ich szybkie użycie. Nie potrzebujemy dodatkowego czasu, ani specjalnego przygotowania fryzury. Po prostu psikamy( ewentualnie smarujemy) i już. Ale to nie znaczy, że możemy się niczym nie przejmować. Najważniejsze to ostrożnie dozować ilość produktu na włosy. Lepiej użyć za mało odżywki, niż za dużo. Nie ma jednej konkretnej porcji, którą trzeba stosować. Wszystko zależy od tego, jakie mamy włosy.

Jeśli rozważnie podejdziemy do pielęgnacji włosów, to im nie zaszkodzimy. A pamiętajmy, że ten rodzaj odżywek jest bardzo przydatny. Pozwalają one na utrzymanie odpowiedniego nawilżenia między myciami. Mogą także chronić włosy przed szkodliwym działaniem słońca. Z dostępnością nikt nie powinien mieć problemów, bo na rynku jest wiele marek, które oferują swoje produkty np.: Marion, Joanna, Schwarzkopf, Nivea, L’Oreal itd.

Warto korzystać z odżywek bez spłukiwania, ale tylko wtedy, gdy potrafimy je stosować. Jeśli mamy w ten sposób dodatkowo obciążać włosy, to lepiej zrezygnować z ich używania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *