Masz cienkie i delikatne włosy, które łatwo przeciążyć, a w ciągu dnia brakuje Ci czasu na ich pielęgnację? Sięgnij po odżywkę do włosów w sprayu. Rozpylisz ją na włosach w jedną chwilę, a one odwdzięczą się blaskiem, sprężystością i pięknym wyglądem. Jak wybrać najlepszą odżywkę w sprayu?
Odżywka do włosów w sprayu – co to jest?
To wszystkie odżywki wyposażone w atomizer (rozpylacz). Są one bardzo wodniste, maja lekką konsystencję i nie wymagają spłukiwania z włosów. Odżywki w sprayu bywają tez dwufazowe – te są nieco cięższe, idealne do cienkich, ale przesuszonych lekko włosów, ponieważ ich faza wodna została urozmaicona o bardziej „treściwą”, czyli olejową ub silikonową. Odżywka do włosów w sprayu służy często jako uzupełnienie dla innych kosmetyków do włosów.
Odżywka do włosów w sprayu jest po pierwsze świetną alternatywą dla osób, które żyją aktywnie i mają niewiele czasu na pielęgnację i czasochłonne maski do włosów, a po drugie będzie świetna dla wszystkich, którzy mają cienkie, osłabione, plączące się, trudne do rozczesania, zdyscyplinowania i ułożenia włosy: jej lekka formuła nie przeciąży fryzury, ułatwia rozczesywanie, a odżywka zabezpiecza włosy przed promieniowaniem UVA, UVB, gorącem, oraz wszelkimi urazami mechanicznymi.
Odżywka do włosów w sprayu – działanie, efekty
- zabezpiecza włosy przed gorącem;
- chroni włosy przed promieniowaniem;
- nabłyszcza i wygładzają- domyka łuski włosa;
- doskonale kondycjonuje;
- zapobiega puszeniu włosów;
- odżywia, wzmacnia włosy;
- sprawia że są miłe w dotyku;
- chroni kolor włosów.
Odżywka do włosów w sprayu – skład – czego szukać?
- Keratyna – jest budulcem włosa, uzupełnia ubytki w ich strukturze, wzmacnia, uszczelnia włókna i poprawia wygląd oraz kondycję włosów; jeden z najważniejszych składników w pielęgnacji.
- Filtry UV – zabezpieczają włosy przed płowieniem i przesuszeniem, chronią włókna włosów przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i przed przed utratą melaniny.
- Witaminy i minerały – wspomagają proces odżywiania włosów – niezbędne do prawidłowego ich wzrostu, wzmocnienia i regeneracji. Dzięki nim włosy są mocne, piękne, sprężyste i rosną zdrowe.
- Naturalne olejki – małe cząsteczki olejków bardzo sprytnie działają na włos: dopasowują się do odchyleń łusek keratynowych, doskonale „uszczelniają: wzmacniając blask i gładkość włosa, a witaminy, minerały i szereg składników odżywczych wnika głębiej pod keratynową powłokę i rewitalizuje włosy. Olejki zawierają sporą ilość lipidów, a te z kolei uzupełniają wszelkie „niedostatki” w cemencie międzykomórkowym i naprawiają struktury osłabionych włosów.
- Ekstrakty roślinne – od dawna znane jako doskonałe odżywki: nasze babki i prababki z powodzeniem pielęgnowały włosy za pomocą chmielu, pokrzywy, lukrecji, skrzypu. Każdy rejon świata ma inne cenne ziołowe ekstrakty, które są znane od wieków w pielęgnacji: lawenda, sosna syberyjska, rokitnik czy malina moroszka. Ostra papryczka chili na wzmocnienie krążenia podskórnego, a opuncja figowa na spowolnienie procesów starzenia się włosów. Roślinne ekstrakty możesz łączyć z olejkami, stosować w formie naparów lub zraszać nimi włosy w postaci hydrolatów. Roślinne ekstrakty są równie cennym źródłem minerałów i witamin, powstrzymują wypadanie włosów, nawilżają i pielęgnują skórę głowy, hamują nadmierny łojotok.
- Kwas hialuronowy – istotny dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich komórek skóry, odmładza, rewitalizuje pomaga zachować doskonały poziom nawilżenia, ponieważ wiąże cząstki włosa zarówno na jego powierzchni, jak i w głębszych warstwach.
- Jedwab – (najlepiej hydrolizowany, o mniejszych cząstkach i większej zdolnosci wnikania w strukturę włosów); ułatwia ich modelowanie i układanie fryzury. Nawilża, wygładza, zmiękcza włosy, intensyfikuje ich blask.
- Panthenol – wspomaga produkcję keratyny, wygładza strukturę włosa, delikatnie nabłyszcza i ożywia kolor spłowiałych pasm. Świetnie dyscyplinuje włosy trudne do ułożenia, plączące się.
- Alkohole tłuszczowe – istnieje grupa tzw. „dobrych” alkoholi, które nawilżają i ułatwiają transport innych cennych składników odżywczych do wnętrza włosa. Ponadto wygładzają i ułatwiają rozczesywanie splątanych kosmyków.
Odżywka do włosów w sprayu – jakich składników unikać?
Oprócz dobrych składników, odpowiadających za pielęgnację i poprawę wyglądu włosów w odżywkach w sprayu pojawiają się substancje, które mogą pogarszać ich stan. Są to przede wszystkim ciężkie, krótkołańcuchowe, jednowodorotlenowe alkohole (alcohol denat, benzyl alcohol, ethanol alcohol, propanol alcohol). Bywa, że powodują one alergie i podrażnienia skóry. Inną grupa „złych” substancji są tzw. ciężkie silikony, które osadzają się na powierzchni włosów, działają komedogennie, często wysuszają i pogarszają kondycję włosów, a ponadto ciężko je usunąć delikatnym szamponem. Aby pozbyć się z włosów ciężkich silikonów należy użyć niezbyt przyjaznych szamponów zawierających substancje typu SLS, SLES – są one również szkodliwe i bywają źródłem alergii i uczuleń a nawet podrażnień skalpu.
Do takich silikonów nalezą przede wszystkim: simethicone, trimethicone, trimethylsiloxysilicates.
Dodaj komentarz