Próbki i miniaturki kosmetyków. Jak z nich korzystać?

Małe saszetki, buteleczki, flakoniki. Która z nas nie zbierała próbek i miniaturek kosmetyków? Zawsze się przydadzą, uratują nas wtedy, gdy krem do twarzy się skończył i dzięki nim sprawdzimy, czy dany produkt jest naprawdę dobry. A teraz przyznaj się, czy kiedykolwiek wykorzystałaś wszystkie próbki zanim straciły ważność? Jeżeli nie, to sprawdź, jak korzystać z miniaturek i próbek kosmetyków.

Próbki z gazety. Są to małe saszetki o pojemności kilku ml, które wystarczają na jedną lub dwie aplikacje. Zazwyczaj bardzo trudno jest wyrobić sobie opinię na temat konkretnego kosmetyku, stosując próbki z gazety. Co zatem zrobić? Saszetki możesz oddać koleżance, mamie lub osobom, które cały czas korzystają z takich kosmetycznych miniaturek. Nie będziesz przecież używała próbki dla pań w wieku 70+. Jeżeli jednak kolekcjonujesz saszetki z kremami, co jakiś czas rób generalne porządki i sprawdzaj daty ważności wszystkich próbek.

Domowe magazyny próbek. Prawdziwe kolekcjonerki mają zapewne całe zapasy próbek. Myślą, że kiedyś się przydadzą i zastąpią ulubiony krem lub podkład. Niestety, większość z nich przeterminuje się albo zawieruszy gdzieś wśród innych kosmetyków. Zbieraj tylko takie miniaturki kosmetyków, z których na pewno skorzystasz lub oddasz je innym. Przydatne próbki odkładaj do kosmetyczki lub torebki. W ten sposób zgromadzisz tylko niezbędne produkty, które możesz zabrać na wakacje. Do tego, z miniaturowego kremu do rąk, wody termalnej lub suchego szamponu skorzystasz poza domem.

Dobrym patentem jest testowanie próbek nowych kosmetyków w domowym zaciszu, a zabieranie sprawdzonych i przetestowanych produktów na wakacje. Dlaczego? Alergia lub wysypka z pewnością nie pozwoliłyby ci na zażywanie kąpieli słonecznych lub wędrówki po górach. W końcu podczas urlopu każda z nas chce wyglądać pięknie i atrakcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *