Do góry
Połóż lakier hybrydowy na paznokcie
Napisany przez: Redakcja
| 1809 odwiedzin

Jeżeli twój lakier szybko się ściera, kolor nie odpowiada twoim gustom, a kawałki lakieru szybko odpryskują, pomaluj paznokcie lakierem hybrydowym.Zwykle, kiedy słyszymy słowo „hybryda”, mamy na myśli połączenie dwóch metod lub dwóch urządzeń w jedno. W przypadku lakierów hybrydowych jest podobnie.

Manicure hybrydowy polega na połączeniu lakieru do paznokci i żelu (u kosmetyczki możemy wykonać żelowe paznokcie). Lakier hybrydowy łatwo rozprowadza się na płytce paznokcia, dając naturalny i długotrwały efekt błyszczących i zdrowych paznokci. Na płytę paznokcia nakłada się cienką warstwę lakieru, którą utwardza się w świetle UV.

Jedynymi przeciwwskazaniami do wykonania manicure’u hybrydowego są choroby paznokci.Manicure hybrydowy podobny jest do klasycznego manicure. Piłuje się brzeg paznokcia, usuwa się skórki, odtłuszcza płytkę paznokcia, nakłada bazę i lakier. Każda z warstw lakieru utwardzana jest w lampie UV. Manicure hybrydowy utrzymuje się około trzech tygodni. Jego trwałość zależy od kondycji paznokcia. Osłabiona, zniszczona lub rozdwojona płytka nie będzie „trzymać” lakieru.Lakiery hybrydowe nie powodują alergii lub innych uczuleń. Również w składzie nie mają uczulających substancji; nie wysuszają także płytki paznokcia. Jednak po dwóch tygodniach zaleca się powtórzenie zabiegu, ponieważ na paznokciach pojawiają się odrosty.

Lakiery hybrydowe usuwa się za pomocą specjalnych zmywaczy z acetonem; nie powinno się piłować lub polerować płytki paznokcia, która pomalowana jest lakierem hybrydowym.Lakier hybrydowy możesz nałożyć samodzielnie w domu. Wystarczy skompletować następujący zestaw: lampa UV, patyczek do usuwania skórek, pilniczek (najlepiej szklany), polerka, płatki kosmetyczne, płyn, którym odtłuścisz płytkę paznokcia, baza pod lakier i oczywiście lakier hybrydowy w twoim ulubionym kolorze.