Manicure japoński – co to takiego?

Pierwsze skojarzenie ze słowem manicure? Piłowanie pazurków, malowanie lakierami i utwardzanie lampą UV. Tak, zgadza się. A czy wiesz na czym polega manicure japoński?

Manicure japoński – dla kogo i jak to się robi?

Fachowa nazwa to P. Shine. Powstał już 400 lat temu, a jego pramatkami były japońskie arystokratki. Dziś manicure japoński jest bardzo popularny za oceanem i w Europie. Co jest takiego niezwykłego w japońskim manicure? Wypracowanie wyjątkowego sposobu pielęgnacji paznokci zaskutkowało pewnym odkryciem. Otóż okazało się, że nacieranie płytki paznokcia specjalnymi substancjami nadaje jej naturalny i zdrowszy kolor.

Manicure japoński polecany jest zarówno paniom, jak i panom. Wzmacnia paznokcie, zapobiega ich łamaniu i rozdwajaniu. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania. Japońskiego manicure nie wolno wykonać zaraz po zdjęciu tipsów lub paznokci akrylowych, ponieważ paznokcie są osłabione i cienkie. Bardzo zniszczona płytka paznokcia (choroby, mechaniczne uszkodzenia) również dyskwalifikuje z wykonania tego zabiegu pielęgnacyjnego. Osoby, które zmagają się z chorobami nowotworowymi, a które chcą wykonać japoński manicure, muszą zasięgnąć opinii lekarza.Podczas wykonywania japońskiego manicure w płytkę paznokcia zostają wtarte odżywcze substancje, np. wosk pszczeli, keratyna, witaminy A i E lub krzemionka z morza japońskiego. Efekt końcowy uzależniony jest od częstotliwości powtarzania zabiegu. Zaleca się, żeby manicure japoński powtórzyć dwa lub trzy razy co trzy tygodnie. W trakcie tych sesji nie wolno malować paznokci, ponieważ ich regeneracja nie będzie przebiegała prawidłowo.

W skład zestawu do japońskiego manicure wchodzą: pasta i puder P. Shine, zielona polerka (wciera się nią pastę), różowa polerka (służy do wcierania pudru), plastikowa szpatułka (do nakładania pasty) i pilniczek, którym skraca się i matowi płytkę paznokcia. Pierwszym etapem w wykonaniu japońskiego manicure jest usunięcie skórek i zmatowienie paznokcia. Następnie nakłada się i wciera pastę, a na sam koniec puder. Cały zabieg trwa około 30 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *