Jak poprawić trwałość makijażu? Tych błędów nie popełniaj

Każda z nas chciałaby mieć idealny i trwały makijaż. Niestety nie każdej z nas się to udaje. Jeżeli i ty jesteś w tej grupie, to sprawdź, jakich błędów nie popełniać. 

1. Nie dotykaj twarzy

Dotykanie twarzy to jeden z najgorszych pielęgnacyjnych błędów. Jeśli w ciągu dnia dotykasz buzi (podpierasz dłonią twarz, przecierasz oczy), to sama wycierasz kosmetyki kolorowe. Co więcej na dotykaniu twarzy cierpi także twoja cera. Przenosisz na nią z dłoni bakterie, które mogą powodować trądzik.

2. Dobierz kosmetyki

Zanim zrobisz makijaż, powinnaś zadbać o swoja cerę. Posłużą ci do tego kosmetyki, które muszą być dopasowane do rodzaju skóry twarzy i jej potrzeb. Najtrudniej jest wypielęgnować cerę tłustą, bo osoby, które ją mają, zmagają się z największymi trudnościami w zrobieniu i utrwaleniu na niej makijażu. Dobrze jest wybierać więc kosmetyki bez zawartości olejów i innych tłuszczowych składników.

3. Ogranicz liczbę produktów

Co za dużo, to niezdrowo. Ta zasada dotyczy także makijażu. Być może jego słaba trwałość wynika ze zbyt dużej liczby nałożonych kosmetyków. Produkty nie są w stanie się wchłonąć i zastygnąć, reagują na każdy czynnik, który powoduje ich utlenianie, spływanie i świecenie.

4. Poczekaj z makijażem

Przed zrobieniem makijażu dobrze jest nawilżyć twarz za pomocą kremu. Jeżeli tak właśnie postępujesz, to pamiętaj, żeby dać czas kremowi się wchłonąć. Nie nakładaj od razu podkładu, bo będzie się rozmazywał, rolował i spływał. Co więcej twoja cera będzie się świeciła, a makijaż będzie wyglądał nienaturalnie.

5. Zainwestuj w kosmetyki

Jeżeli zależy ci na trwałym makijażu, to powinnaś zainwestować w kosmetyki dobrej jakości. I tak, za takie produkty trzeba zapłacić więcej, choć nie koszty będą tu najważniejsze. Podczas zakupów zwróć uwagę na skład, działanie i właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *