Drożdże. Czy można wykorzystać je w pielęgnacji?

Wiele kosmetyków wzbogacanych jest niejednokrotnie ekstraktami drożdżowymi. Szczególnie często znajdziemy je w produktach przeznaczonych do pielęgnacji cery tłuste, trądzikowej, łojotokowej. Drożdże mają wiele cennych właściwości, o których nieco więcej poniżej. Przedstawiamy kilka sposobów na efektywne wykorzystanie drożdży w pielęgnacji skóry.

Bogactwo witamin i minerałów

Właściwości drożdże cenione są w kosmetyce głównie ze względu na bogactwo witamin i protein, jakie oferują. Naturalne drożdże zawierają niemal wszystkie witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12) oraz kompleks pozostałych witamin (E, D, H). Oprócz tego, że są źródłem witamin, kryją w sobie również mnóstwo cennych minerałów (magnez, potas, cynk, siarka, żelazo, selen, miedź, chrom). Nie da się ukryć, że niewiele składników pochodzenia naturalnego dostarcza tak wielu składników.

Kompleksowe działanie przeciwtrądzikowe

Drożdże to przede wszystkim świetny sposób na wyeliminowanie niedoborów witamin lub minerałów. Odpowiednio odżywiona skóra to skóra zdrowa, bez problemów. Warto wspomnieć też, że drożdże w pielęgnacji spełniają jeszcze jedną istotną rolę – posiadają właściwości detoksykujące i oczyszczające, a więc regulują pracę gruczołów łojowych ograniczając nadmierne wydzielanie sebum, powstawanie nieestetycznych zaskórników itp. To składnik, który świetnie działa od wewnątrz i od zewnątrz.

Wiele możliwości pielęgnacji

Drożdże są świetnym produktem wspierającym w walce z problemami cery przetłuszczonej, choć nie tylko. Z powodzeniem stosuje się je także do pielęgnacji włosów. Drożdże wykorzystać można na wiele sposobów – po pierwsze bezpośrednio na skórę/włosy, po drugie jako składnik kosmetyków pielęgnacyjnych, po trzecie w formie suplementu (w aptekach dostępne są nawet drożdże w tabletkach), a nawet jako składnik kosmetyków domowej roboty. Dla przykładu, najpopularniejszym kosmetykiem DIY na bazie drożdży jest drożdżowa maseczka przeciwtrądzikowa do twarzy (połączenie drożdży i maślanki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *