Czy masz Netflix Face? Jak ratować skórę przed starzeniem od ulubionej rozrywki?

W świecie kosmetycznym pojawił się ostatnio nowy termin: Netflix Face. Bynajmniej nie jest to nowa aplikacja. Chodzi o starzenie się skóry na skutek niebieskiego światła emitowanego przez telewizory, tablety, komputery. Dziś podpowiadamy jak uchronić się przed Netflix Face i nadal cieszyć się ulubionym serialem.

Niebieskie światło – jak działa na skórę?

Środowisko, w którym żyjemy, ma bardzo duży wpływ na stan naszej skóry. Wiemy już, jak bardzo szkodzi jej promieniowanie UV, oraz smog. Co z tzw. niebieskim światłem, które towarzyszy nam codziennie przez kilka, a nawet kilkanaście godzin w ciągu dnia? Chodzi o czas, który spędzamy siedząc przed komputerem w pracy, czy w domu, ale pamiętajmy też, że niebieskie światło emituje również nasz tablet, telefon, telewizor. Innymi słowy: wieczorne oglądanie ulubionych seriali czy filmów nie jest już tak niewinną formą rozrywki, jak sądzimy.

Czym jest Netflix Face?

W zagranicznych mediach uszkodzenia skóry spowodowane przez niebieskie światło coraz częściej nazywa się (oczywiście nieco przekornie), używając nazwy jednego z największych serwisów internetowych, oferującego abonentom dostęp do filmów i seriali. Platforma jest znana i popularna na całym świecie, ponieważ oferuje niezwykle popularne i doskonałe seriale telewizyjne. Dlaczego połączono oglądanie seriali z syndromem starzenia się skóry? Okazuje się, że  godziny, które spędzamy przed telewizorem czy tabletem, oglądając „Atypowy” czy „Czarne lustro” też niestety zostawiają niechciane ślady na naszych twarzach.

Problem okazał się tak poważny, że zjawisko zyskało swoją nazwę: Netflix Face, czyli skóra, która przez długie godziny wystawiana jest na działanie niebieskiego światła.

Jak chronić skórę przed światłem niebieskim i ustrzec się przed Netflix Face?

Niebieskie światło nazywane High Energy Visible Light, HEV light to pasmo światła widzialnego, którego źródłem jest słońce,oraz ekrany urządzeń elektronicznych (wspomniane już monitory LED i LCD, komputery, tablety, smartfony).

Efektem regularnego i częstego oddziaływania HEV są zaburzenia snu (również przyczyniają się do szybszego starzenia, spadku nastroju oraz obniżonej odporności), pogorszenie się wzroku oraz szybkiego pogorszenia stanu cery. Światło niebieskie przyczynia się do powstawania na skórze przebarwień i powoduje wzmożone powstawanie wolnych rodników; te zaś przyspieszają starzenie się skóry, czyniąc ją mniej jędrną i podatną na powstawanie zmarszczek.

Oczywiście nie każemy Ci rezygnować z wszystkich doskonałych seriali. Na szczęście firmy kosmetyczne dostrzegły w porę ten problem i dziś dysponujemy mnóstwem produktów, które minimalizują skutki Netlix Face. Kosmetyki, które chronią przed High Energy Visible Light, często są też doskonałą tarczą ochronną przed smogiem i toksynami. Jeśli szukasz dobrego kremu lub serum, które ochroni Cię przed niszczącym działaniem niebieskiego światła – znajdziesz je, szukając tzw. kremów miejskich. W codziennej pielęgnacji sięgnij po kosmetyki, które obfitują w antyoksydanty, np. po wszelkiego rodzaju serum z witaminą C i E, naturalne olejki, komórki macierzyste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *