Aktywny tlen w kremie czym jest i jak działa?

Jeśli jeszcze o nim nie słyszałaś- najwyższy czas dowiedzieć się czym jest i wypróbować na skórze jego działanie. Sama jego nazwa obiecuje wiele i nie zawiedzie- aktywny tlen jest jak haust odżywczego powietrza dla naszej skóry. Czym jest aktywny tlen, jak działa i w jakich produktach kosmetycznych go szukać?

Aktywny tlen coraz częściej wprowadza się do preparatów kosmetycznych przede wszystkim dlatego, że ma on niebywałe zdolności transportowe. Ujarzmiony w kremie tlen potrafi przetransportować do wnętrza skóry wszystkie zawarte w produkcie substancje aktywne. Co więcej- sam tlen niesie ze sobą ładunek zdrowia: skóra nabiera dobrego kolorytu, nie wygląda na zmęczoną i ma odpowiedni poziom nawilżenia. Aktywny tlen potrafi również opóźnić efekty starzenia się skóry.

Ważna sprawa przy wyborze kremu z aktywnym tlenem: aby zapewnić jej odpowiedni stopień dotlenienia, należy ją pobudzić. Dobrze nada się d tego celu preparat, który obfituje w witaminę C o wysokim stężeniu. Sprawdzi się ona u każdego, ale polecany jest głównie osobom przebywającym często w klimatyzowanych pomieszczeniach i palących papierosy. Aktywny tlen do spółki z witaminą C zwalczy nieładny, ziemisty kolor cery.

Produkty z aktywnym tlenem są idealne dla osób starszych, u których za bladość cery odpowiada zmniejszająca się z wiekiem liczba włośniczek. Aktywny tlen sprawi, że twarz odmłodnieje, nabierze zdrowej barwy i pomoże w usuwaniu toksyn z powierzchni skóry. Firmy kosmetyczne oferują zarówno kremy na dzień przeznaczone do codziennej pielęgnacji skóry, jak również maseczki oraz kremy pod oczy. Te ostatnie wzbogacone o aktywny tlen nie tylko rozprawią się ze zmarszczkami, ale również pomogą zlikwidować obrzęki i sińce pod oczami.

Dla pań, które posiadają tłustą lub mieszaną cerę idealny będzie krem Oxygen Boost firmy Oriflame. Produkt przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji i nie zostawia tłustej warstwy na skórze. Przy regularnym stosowaniu skóra nabierze promiennego wyglądu i odzyska zdrowy kolor, a także zregeneruje się nawet w najgłębszych warstwach naskórka.

Dla nieco bardziej wymagającej skóry po 30 roku życia został stworzony krem z aktywnym tlenem wzbogacony o witaminę C i E. Warto wypróbować m.in. produkt Norel Engine Q10. Odmłodzi i uleczy nieładny, ziemisty kolor skóry.

Godny polecenia krem pod oczy z aktywnym tlenem wprowadziła na rynek firma Clarena. Regularnie stosowany spłyca zmarszczki, a cienie i obrzęki pod oczami zmniejszają się już po pierwszym użyciu. Krem poprawia gęstość skóry i pobudza syntezę kolagenu w komórkach. Wyraźnie poprawia też kontur oka.

Kosmetyków z aktywnym tlenem jest na rynku kosmetycznym coraz więcej i na pewno każda kobieta trafi na taki, który najbardziej odpowiada jej preferencjom. Ważne, by posiadał w składzie witaminę C i aby skóra przed aplikacja kremu była dobrze oczyszczona, w przeciwnym razem tlen wciągnie pod powierzchnię skóry nie tylko dobre substancje, ale również nagromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *