Lecznicze zioła, czyli naturalne sposoby na trądzik

Trądzik to problem, który dosięga bardzo wielu osób. Równie często dotyczy kobiet i mężczyzn, nastolatków i dorosłych. Często uważamy go za chwilową przypadłość. Dopiero po pewnym czasie dociera do nas, że trzeba coś zrobić w kierunku poprawy sytuacji. Nieleczony trądzik nie minie samoistnie. Na rynku produktów kosmetycznych i leczniczych mamy wiele propozycji. Zanim jednak sięgniemy po nie, warto wcześniej postawić na naturalne substancje lecznicze.

Choć wydaje się, że trądzik to bardziej męska przypadłość, kobiety wcale nie borykają się z nim rzadziej. Wbrew pozorom mężczyźni nie są odosobnieni w problemach z cerą, ale częściej zauważa się je u nich. Kobiety skutecznie ratują się maskującym makijażem. Żaden makijaż ani bierne oczekiwane poprawy nie sprawią, że trądzik zniknie. Lepiej sięgnąć po składniki z natury. Jakie zioła pomagają w leczeniu trądziku?

Bratek na trądzik

Najpopularniejszy sposób pozbycia się niechcianych zmian skórnych to skorzystanie z oczyszczającego działania bratka lekarskiego. Regularne picie naparu z bratka pozwala usunąć toksyny z organizmu. Na bazie bratka można przygotować tonik do przemywania twarzy, okłady na cerę lub kąpiel. Najszybsze efekty przynosi stosowanie zewnętrzne i wewnętrzne.

Rumianek na trądzik

Zioło, które każdy powinien mieć w domu, jest rumianek o działaniu przeciwzapalnym, antybakteryjnym i kojącym. W problemie z trądzikiem poleca się przemywanie twarzy naparem z rumianku i wykonywanie rumiankowej sauny na twarz (potocznie nazywanej parówką). Można także oczyszczać organizm pijąc herbatkę rumiankową.

Tymianek na trądzik

Kuchenne zioła rzadko wykorzystujemy w pielęgnacji. Są aromatyczne i smaczne, ale nie znamy dokładnie ich właściwości. Na trądzik najlepiej sprawdza się tymianek, który wykazuje działania odkażające, oczyszczające i przeciwzapalne. Napary i inhalacje z użyciem tymianku mogą pomóc w przywróceniu równowagi skóry twarzy.

Czystek na trądzik

Kwiaty czystka mają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, więc równie dobrze sprawdzają się w pielęgnacji problematycznej cery. Czystek skutecznie oczyszcza organizm, co jest podstawą w walce z trądzikiem. Rośliną, a właściwie jej sokiem, można bezpośrednio przecierać miejsca ze zmianami trądzikowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *