Sposoby na ujędrnienie skóry. Na czym polega Thermolifting Zaffiro i termolifting RF?

Termolifting to nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje ciepło do stymulowania produkcji kolagenu w skórze. Oba dają podobne efekty co zabiegi chirurgii plastycznej. Na czym polega Thermolifting Zaffiro i termolifting RF oraz jaki jest ich przebieg? Jakie dają efekty na twarzy i szyi oraz na innych partiach ciała? Dla kogo jest przeznaczony termolifting i jakie są przeciwwskazania do wykonania Zaffiro i RF?

Termolifting ‒ dla kogo?

Wskazaniem do termoliftingu są widoczne oznaki starzenia się skóry, takie jak utrata elastyczności i gęstości, wiotkość i obwisanie. Warto wykonywać go po intensywnej ekspozycji na słońce, na przykład po powrocie z wakacji, ponieważ promienie UV uszkadzają strukturę skóry i przyspieszają jej starzenie. Jeden zabieg warto wykonywać profilaktycznie między 25 a 35 rokiem życia, aby opóźnić proces osłabiania włókien kolagenowych.

Na czym polega Thermolifting Zaffiro?

Thermolifting Zaffiro jest bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny. Swoją rosnącą popularność zawdzięcza minimalnym skutkom ubocznym i efektom, które są widoczne od razu po zabiegu oraz utrzymują się nawet przez dwa lata.

„Zaffiro‟ to nazwa technologii, która wykorzystuje promieniowanie podczerwone IR do nagrzewania głębokich warstw skóry do temperatury 65 stopni Celsjusza. Wysoka temperatura obkurcza oraz wzmacnia włókna kolagenu i elastyny, co daje natychmiastowy efekt napięcia i zagęszczenia skóry, a także wygładzenia zmarszczek. Ponadto zabieg pobudza produkcję nowego kolagenu i rozpoczyna proces aktywnej odbudowy i regeneracji skóry, który trwa około pół roku. Tak dogłębne i długofalowe działanie odmładzające sprawia, że efekty zabiegu mogą utrzymać się przez lata. Termolifting wykonuje się na twarzy i szyi oraz na innych partiach ciała, takich jak ramiona, biust, brzuch, uda i dłonie, czyli wszędzie tam, gdzie istnieje problem ze skórą wiotką i obwisłą.

Thermolifting Zaffiro ‒ przebieg

Przed zabiegiem należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry i stosować preparaty z witaminą A, C i E, które wzmocnią efekty zabiegu. Thermolifting Zaffiro może być wykonywany na każdej skórze, nawet naczynkowej i opalonej.

Thermolifting Zaffiro rozpoczyna się od nałożenia na twarz żelu o właściwościach chłodzących i nawilżających, który jednocześnie ułatwia prowadzenie głowicy. Głowica najpierw schładza zewnętrzną warstwę skóry, a następnie emituje promieniowanie IR, dzięki czemu podgrzewa głębokie warstwy. Podczas zabiegu pacjent odczuwa ciepło, które nie powinno powodować bólu i większego dyskomfortu. Po emisji promieniowania twarz jest masowana coolerem o działaniu chłodzącym.

Wiele gabinetów na koniec zabiegu oferuje aplikację serum lub maseczki z witaminą C o działaniu wspomagającym syntezę kolagenu. Skutkiem ubocznym termoliftingu może być zaczerwienienie skóry, które będzie się utrzymywało przez kilka godzin. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne od razu, a na pełną regenerację skóry należy poczekać parę miesięcy. W przypadku widocznych objawów starzenia potrzebna będzie seria 4 zabiegów w odstępach 2-4-tygodniowych. W przypadku problematycznych i większych partii ciała, takich jak uda i brzuch, może być konieczne przeprowadzenie nawet 8 zabiegów. Efekty takiej serii powinny utrzymywać się przez około 2 lat.

Na czym polega termolifting RF?

Termolifting RF ma dokładnie taki sam cel jak Thermolifting Zaffiro, czyli podgrzanie skóry, obkurczenie włókien kolagenowych i stymulowanie produkcji nowego kolagenu. Główna różnica polega na sposobie emitowania ciepła; w przypadku RF wytwarzają je fale radiowe o częstotliwości od 300 kHz do 1 MHz, które docierają w głąb skóry na głębokość 2 cm. Kolejną różnicą jest temperatura ‒ ta osiągana za pomocą fal radiowych jest niższa niż w przypadku promieniowania podczerwonego i sięga maksymalnie 45 stopni Celsjusza. Tak jak Thermolifting Zaffiro, termolifting RF może być stosowany zarówno na twarz, jak i na inne części ciała.

Termolifting RF – przebieg

Termolifting RF rozpoczyna się od przyłożenia głowicy emitującej fale do skóry pacjenta. Głowica jest wyposażona w funkcję chłodzącą, które umożliwia zminimalizowanie uczucia ciepła. Na aparaturze wyświetla się dokładna temperatura skóry i głębokość sięgania fal, dzięki czemu lekarz kontroluje bezpieczeństwo zabiegu i na bieżąco może niwelować dyskomfort pacjenta.

Zabieg wykonany profesjonalnie powinien przebiegać bezboleśnie. Osoby o wrażliwej skórze mogą doświadczyć rumienia i obrzęku, które ustąpią w przeciągu kilku godzin. Seria powinna składać się z co najmniej 4 zabiegów w tygodniowych odstępach. Jeden trwa około 45 minut.

Thermolifting Zaffiro i termolifting RF ‒ efekty

Thermolifting Zaffiro i termolifting RF dają podobne efekty.

Na twarzy i szyi powodują:
  • zwiększenie elastyczności i napięcia skóry;
  • zagęszczenie skóry;
  • skorygowanie owalu twarzy;
  • podniesienie policzków i powiek;
  • zniwelowanie „worków” pod oczami;
  • zwiększenie napięcia skóry na szyi;
  • spłycenie zmarszczek.
Na innych partiach ciała powodują:
  • zwiększenie napięcia skóry brzucha po ciąży, a także obwisłej skóry na ramionach, kolanach i udach;
  • ujędrnienie biustu;
  • zagęszczenie skóry dłoni.
Thermolifting Zaffiro i termolifting RF ‒ przeciwwskazania

Termolifting nie jest wskazany w przypadku nadciśnienia, zaburzeń krzepliwości krwi, rozrusznika serca, chorób zakaźnych i autoimmunologicznych, stanów zapalnych skóry, epilepsji, cukrzycy, nowotworu, użycia metalowych implantów w miejscu zabiegu, a także ciąży i laktacji. Ponadto na miesiąc przed zabiegiem nie należy stosować wypełniaczy i botoksu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *