Sposób na blizny po trądziku i płytkie zmarszczki. Na czym polega Yellow Peel?

Yellow Peel to wielofazowy peeling, który działa na kilka warstw skóry. Nie tylko wspomaga walkę z cerą trądzikową, lecz także przywraca delikatnej skórze dłoni i wokół oczu młody wygląd. Na czym polega Yellow Peel i jakie daje efekty? Dla kogo jest wskazany i jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Jaka jest cena zabiegu Yellow Peel?

Na czym polega Yellow Peel?

Yellow Peel to najdelikatniejszy i najmniej inwazyjny peeling chemiczny. Dzięki temu może być stosowany nawet w przypadku wrażliwej skóry wokół oczu i delikatnej skóry dłoni. Po zmieszaniu wszystkich składników preparatu peeling nabiera charakterystycznej żółtej barwy ‒ stąd jego nazwa.

Yellow Peel składa się z trzech etapów, podczas których, w zależności od potrzeb skóry, wykorzystuje się różne składniki. Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia skóry specjalnym preparatem, który jest zmywany po około 20 minutach. Następnie, podczas pierwszej fazy peelingu, usuwa się wierzchnią warstwę naskórka. W tym celu stosuje się kwas glikolowy i salicylowy. Te dwa kwasy działają na skórę najintensywniej, dlatego są zmywane już po kilku minutach.

Drugi etap Yellow Peel ma na celu pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, czyli tak zwanych białek młodości, dzięki którym skóra nabiera jędrności i świeżości. Z tego powodu na 15-20 minut nakłada się kilka warstw kwasu retinowego i witaminy C.

W trzeciej fazie Yellow Peel kwas fitowy, kojowy i azelainowy zmniejszają widoczność drobnych blizn i przebarwień oraz regulują proces syntezy melaniny, a tym samym zapobiegają powstawaniu nieestetycznych plam na twarzy.

Yellow Peel ‒ przygotowanie do zabiegu

Na około 15 dni przed zabiegiem należy stosować preparaty oczyszczające skórę na bazie kwasu glikolowego w celu znormalizowania wydzielania łoju. Jeżeli pacjent zmaga się z nawracającą opryszczką, przed peelingiem profilaktycznie powinien zażyć leki przeciwwirusowe, aby zabieg nie wywołał nawrotu choroby.

Yellow Peel ‒ po zabiegu

Przez jeden dzień od wykonania zabiegu skóra może być lekko żółta, zaczerwieniona i obrzęknieta. W ciągu trzech dni następuje złuszczenie skóry. Przez cztery tygodnie należy bezwzględnie unikać słońca, a po upływie tego czasu trzeba chronić skórę kremem z filtrem 50 SPF.

Yellow Peel ‒ efekty

Yellow Peel zaowocuje zmniejszeniem widoczności zmarszczek, rozjaśnieniem blizn (w tym potrądzikowych), zagęszczeniem skóry i jej lepszym ukrwieniem, a tym samym poprawieniem kolorytu.

Yellow Peel ‒ dla kogo?

Zabieg Yellow Peel jest przeznaczony dla osób, które zmagają się z cerą trądzikową (w tym zaburzeniami łojotokowymi skóry i zmianami trądzikowymi), bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami i plamami posłonecznymi oraz drobnymi zmarszczkami (nawet wokół wrażliwej skóry oczu).

Yellow Peel ‒ przeciwwskazania

Yellow Peel, choć najmniej inwazyjny ze wszystkich peelingów chemicznych, może podrażniać niektóre rodzaje skóry. Z tego powodu zabieg nie jest polecany w przypadku opryszczki i innych chorób zakaźnych skóry, zmian zapalnych skóry, cery naczynkowej oraz ciąży.

Yellow Peel ‒ cena

Cena zabiegu Yellow Peel waha się w zależności od różnych czynników, takich jak lokalizacja i renoma salonu, doświadczenie kosmetyczki oraz głębokość skóry, na jakiej działają preparaty. Najmniej kosztuje peeling powierzchniowy stosowany w celu na przykład odświeżenia skóry wokół oczu. Nieco droższy jest peeling średni, a najdroższy ‒ peeling głęboki. Peeling średni wykonuje się w celu między innymi spłycenia drobnych zmarszczek, a peeling głęboki ‒ aby zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych i przebarwień skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *