Jak prostować włosy? Poznaj najlepsze patenty

Z kobietami jest tak, że te, które mają proste włosy, nagle chcą mieć loki, a te z kręconymi włosami, marzą o prostych pasemkach. Niestety nie da się wszystkim dogodzić. Ale możesz nauczyć się, jak efektywnie prostować włosy oraz jakich urządzeń i kosmetyków do tego celu użyć.

Rodzaje włosów i jak je prostować

Włosy, które wymagają prostowania, mają zazwyczaj wysoką lub średnią porowatość. Podczas zabiegu należy uważać, bo takie rodzaje pasemek szybko się przesuszają i są podatne na uszkodzenia. Do prostowania nawet takich włosów można użyć prostownicy. Stosuje się ją po umyciu głowy, dokładnym wysuszeniu i zabezpieczeniu pasemek przed wysoką temperaturą. Włosy, i to bez względu na ich rodzaj, można też prostować przy pomocy suszarki. Taki zabieg wymaga jednak odpowiednich umiejętności i użycia właściwego sprzętu. Końce pasemek prostowanych w ten sposób są przeważnie podwinięte, ale można je ujarzmić kosmetykami. Podobny rezultat zapewni zastosowanie wałków, które dodatkowo podniosą włosy u nasady.

Jak prostować włosy prostownicą?

Przygotuj włosy do prostowania. Dokładnie je umyj i zaaplikuj na nie odżywkę nawilżającą. Dzięki temu kosmetykowi twoje pasemka będą chronione przed wysoką temperaturą. Następnie włosy wysusz i podziel na mniejsze sekcje, a potem każdą z nich wyprostuj. Po zakończeniu zabiegu użyj preparatów wygładzających, nabłyszczających i nawilżających. Jak korzystać z prostownicy? Prostowanie powinno zacząć się od kosmyków z tyłu głowy. Pozostałe pasemka podepnij spinkami, by ci nie przeszkadzały. Uważaj, żeby się nie poparzyć i pamiętaj o odpowiednio długim czasie prostowania włosów. Bądź ostrożna podczas prostowania końcówek, bo to one są najbardziej podatne na zniszczenia.

Prostowanie włosów kosmetykami

Tak, to też jest możliwe! Na rynku kosmetycznym są szampony i olejki, które dają efekt prostych włosów. Jednak w większości rezultat ten jest uzależniony od tego, czy po zastosowaniu tych produktów użyje się prostownicy. Całkiem niezły efekt daje również keratynowe prostowanie włosów, które sprawdza się nawet na wysokoporowatych pasmach. Włosy po zabiegu są wygładzone i błyszczące; wyglądają również na zdrowsze.

Trwałe prostowanie włosów

To kolejny zabieg, któremu można poddać się w salonie fryzjerskim. Do wyprostowania włosów używa się specjalnego produktu. Niestety zabieg ten daje pożądany efekt jedynie na kilka tygodni. Minusami są także zniszczenie i obciążenie włosów, które wiąże się z chemicznym usunięciem ich ochronnej warstwy. Z tego powodu po zabiegu ważne jest stosowanie kosmetyków nawilżających i zabezpieczających przed szkodliwymi czynnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *