Jak powiększyć usta makijażem? Poznaj najlepsze triki!

Piękne kształtne usta to ważny element makijażu. Podczas rozmowy to właśnie one skupiają na sobie uwagę. Jak je umalować, aby były pełne i po prostu piękne? Poznaj sposoby światowych makijażystów na to, jak po optycznie powiększyć usta oraz jak sprawić, aby szminka trzymała się na ustach wiele godzin bez poprawek.

Makijaż powiększający usta. Jak powiększyć usta konturówką?

To najprostszy najłatwiejszy i zarazem doskonały sposób na to by powiększyć usta makijażem. Wystarczy jeśli obrysujesz je konturówkę o ton ciemniejszą od koloru szminki. Pamiętaj jednak, aby nie nakładać jej na granicę ust, ale odrobinę poza. Chodzi o to aby obrys delikatnie je powiększył. W ten sposób gdy będziesz nakładać pomadkę, nałożysz ją zarówno na obszar ust jak i na namalowaną linię. Twoje usta powiększają się o milimetr lub 2 w całym zarysie, co da piękny i naturalny efekt pełnych ust.

Jak malować usta szminką, aby je powiększyć? Wybierz makijaż w stylu ombre lips

Lubisz szminki do ust w ciemnych odcieniach, ale martwisz się, że mogą optycznie pomniejszyć Twoje usta? Wypróbuj triku makijażystów i postaw na cieniowanie ust! Makijażyści zalecają pomalowanie ust w taki sposób, by stworzyć na nich efekt ombre. Najprościej jest zrobić go tak, aby ciemny kolor zaaplikować na cały obrys warg, po czym lekko rozblendować pomadkę do środka za pomocą pędzelka. W ten sposób uzyskasz efekt ombre lips! Inny sposób to zastosowanie dwóch kolorów pomadki – ciemniejszego na zewnętrzne rejony ust, a jaśniejszego na środek. Usta staną się optycznie pełniejsze.

Rozświetlacz na łuk kupidyna – sposób na pełne usta

Kolejnym trikiem, który pięknie uwydatni i optycznie powiększy Twoje usta jest szybka i prosta sztuczka z rozświetlaczem. Chodzi o to, by nałożyć go odrobinę na łuk kupidyna (granicę na górnej wardze). W ten sposób stworzysz grę światła i cienia, a jasny rozświetlacz uwydatni granice ust, ponieważ odbija światło i kontrastuje z odcieniem pomadki. To optycznie uniesie górną wargę, a zatem optycznie powiększy usta.

Jak przedłużyć trwałość pomadki?

To najprostszy patent świata: po prostu przypudruj usta po nałożeniu pierwszej warstwy. Delikatnie oprócz je pudrem sypkim, a następnie nałóż drugą warstwę szminki.
Innym sposobem na przedłużenie trwałości szminki jest tzw. setting spray, czyli kosmetyk w sprayu, który utrwala makijaż. Spryskaj nim nie tylko policzki i czoło. ale także brodę i usta, a przedłużysz trwałość swego makijażu na wiele godzin!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *