Których produktów nigdy nie nakładać na twarz?

To chyba najgorsze, co może zrobić każda z nas. Chodzi o zaaplikowanie na cerę takich kosmetyków i składników produktów do pielęgnacji, które w ogóle się do tego nie nadają. Sprawdź, których produktów nigdy nie nakładać na twarz.

Kosmetyki do włosów

Najpopularniejszym i jednocześnie najgłupszym pomysłem jest zastosowanie lakieru do włosów po to, żeby utrwalić makijaż. Lakier zawiera alkohol, który wysusza i podrażnia skórę, może też spowodować przebarwienia. Co więcej makijaż potraktowany lakierem uniemożliwia skórze prawidłowe funkcjonowanie.

Podczas pielęgnacji włosów warto także uważać na to, żeby farby, szampony i odżywki nie spłynęły na skórę twarzy, a zwłaszcza do oczu. Skutki mogłyby byc naprawdę opłakane: podrażnienia, zaczerwienienie, łzawienie. Zdarza się jednak, że fryzjerzy farbują brwi tym samym produktem, który nakładają na włosy. Jednak zaraz go zmywają – o podrażnieniach nie może być tu mowy.

Wazelina

Zaskoczeni? W końcu wazelina ma chronić skórę przed mrozem. Fakt, tworzy na buzi zabezpieczającą warstwę, ale jednocześnie może zapychać pory skóry i tym samym uniemożliwiać poprawne funkcjonowanie cerze. Na twarz powinno się aplikować odżywcze i nawilżające kremy.

Produkty do paznokci

Serio ktoś używa produktów do paznokci w celu pielęgnacji twarzy. Podobno są tacy, którzy zmywacza używają do leczenia trądziku. Produkt ma działanie wysuszające, ale to nie znaczy, że jest skuteczny w leczeniu krost. Co więcej niektóre osoby robią makijaż kolorowymi lakierami do paznokci.

Ocet

Z pewnością nie służy do pielęgnacji twarzy. Przyda się do mycia domu i w kuchni, ale nie do pielęgnacji skóry. Okazuje się jednak, że ocet jest używany jako kwas oczyszczający cerę. Nałożony na twarz może mocno podrażnić, a nawet poparzyć.

Produkty do pielęgnacji ciała

Skoro na kosmetyku jest napisane, że służy do pielęgnacji ciała, to w taki sposób trzeba go używać. Po co balsam, płyn do higieny intymnej, masełko nakładać na buzię? Te produkty mają inną formułę, inne składniki i działanie przeznaczone do pielęgnacji skóry ciała, a nie twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *