To chyba najgorsze, co może zrobić każda z nas. Chodzi o zaaplikowanie na cerę takich kosmetyków i składników produktów do pielęgnacji, które w ogóle się do tego nie nadają. Sprawdź, których produktów nigdy nie nakładać na twarz.
Kosmetyki do włosów
Najpopularniejszym i jednocześnie najgłupszym pomysłem jest zastosowanie lakieru do włosów po to, żeby utrwalić makijaż. Lakier zawiera alkohol, który wysusza i podrażnia skórę, może też spowodować przebarwienia. Co więcej makijaż potraktowany lakierem uniemożliwia skórze prawidłowe funkcjonowanie.
Podczas pielęgnacji włosów warto także uważać na to, żeby farby, szampony i odżywki nie spłynęły na skórę twarzy, a zwłaszcza do oczu. Skutki mogłyby byc naprawdę opłakane: podrażnienia, zaczerwienienie, łzawienie. Zdarza się jednak, że fryzjerzy farbują brwi tym samym produktem, który nakładają na włosy. Jednak zaraz go zmywają – o podrażnieniach nie może być tu mowy.
Wazelina
Zaskoczeni? W końcu wazelina ma chronić skórę przed mrozem. Fakt, tworzy na buzi zabezpieczającą warstwę, ale jednocześnie może zapychać pory skóry i tym samym uniemożliwiać poprawne funkcjonowanie cerze. Na twarz powinno się aplikować odżywcze i nawilżające kremy.
Produkty do paznokci
Serio ktoś używa produktów do paznokci w celu pielęgnacji twarzy. Podobno są tacy, którzy zmywacza używają do leczenia trądziku. Produkt ma działanie wysuszające, ale to nie znaczy, że jest skuteczny w leczeniu krost. Co więcej niektóre osoby robią makijaż kolorowymi lakierami do paznokci.
Ocet
Z pewnością nie służy do pielęgnacji twarzy. Przyda się do mycia domu i w kuchni, ale nie do pielęgnacji skóry. Okazuje się jednak, że ocet jest używany jako kwas oczyszczający cerę. Nałożony na twarz może mocno podrażnić, a nawet poparzyć.
Produkty do pielęgnacji ciała
Skoro na kosmetyku jest napisane, że służy do pielęgnacji ciała, to w taki sposób trzeba go używać. Po co balsam, płyn do higieny intymnej, masełko nakładać na buzię? Te produkty mają inną formułę, inne składniki i działanie przeznaczone do pielęgnacji skóry ciała, a nie twarzy.
Dodaj komentarz