Trądzik u osób dorosłych. Jak zapewnić cerze odpowiednią pielęgnację?

Problematyczna cera to kłopot, który może dotyczyć osób w różnym wieku. Przeważnie dorośli, zmagający się z niedoskonałościami, wynieśli ten problem z młodości. Nawet przy wieloletniej trosce o stan skóry, czasem ciężko jest zachować gładką i nieskazitelną cerę. Zdarza się, że za sprawą notorycznie popełnianych błędów, trądzik może się nasilić. Wiedza na temat świadomej pielęgnacji ma szansę pomóc nam w walce o skórę wolną od pryszczy.

Dlaczego mam problem z trądzikiem?

Trądzik u osób dorosłych to inaczej powszechna dermatoza skóry, utrzymująca się przez długi czas. Często na efekty naszej pielęgnacji, trzeba czekać miesiącami, a nawet latami. Wśród głównych przyczyn występowania niedoskonałości, wymienia się uwarunkowania genetyczne, a także nadmierną ilość konkretnych bakterii. U osób dorosłych, zmagających się z tym problemem pojawić się może trądzik hormonalny, który jest w szczególności domeną kobiet. Zapchanie gruczołów łojowych przez nadmiar sebum, prowadzi do pojawiania się na ciele nowych zaskórników.

Czego powinniśmy unikać, by cieszyć się piękną cerą?

Długotrwałe działanie na szkodę naszej skóry może być zupełnie nieświadome, dlatego warto dowiedzieć się, które nawyki powinniśmy zmienić. Najpierw przyjrzyjmy się naszej diecie, tak często bogatej w ostre, tłuste i ciężkostrawne potrawy. Tego typu niezdrowe jedzenie powoduje nadprodukcje sebum, co prowadzi bezpośrednio do pojawiania się niedoskonałości. Także niewłaściwe wycieranie mokrej twarzy, może okazać się przyczyną problematycznej cery. Zamiast pocierania bawełnianym ręcznikiem, powinniśmy osuszać cerę papierowym ręcznikiem. W ten sposób unikniemy roznoszenia bakterii po całej powierzchni twarzy. Warto pamiętać, aby nie dotykać nieumytymi rękami naszej cery, gdyż przenoszony brud, może spowodować pogorszenie kondycji skóry. Również nieumiejętne wyciskanie pryszczy, prowadzi do nawarstwienia problemu.

Najważniejsze elementy pielęgnacji cery trądzikowej

Przede wszystkim należy pamiętać o codziennym myciu twarzy emulsją lub pianką. W ten sposób usuwamy z twarzy sebum, pot, kurz, miejskie zanieczyszczenia oraz makijaż, dając sobie przy tym szansę na gładką i promienną cerę. Oczyszczające i ściągające działanie odpowiednio dobranych kosmetyków do mycia twarzy, z pewnością będzie nieocenionym wsparciem w walce z trądzikiem. Nie można także pominąć cotygodniowego peelingu enzymatycznego, który pomaga w pozbyciu się martwego naskórka, zbędnego i szkodliwego dla kondycji cery. Natomiast stosowanie kremu nawilżającego, będzie idealnym sposobem na odbudowanie warstwy lipidowej i odżywienie skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *