Te drobne zmiany podczas mycia wzmocnią wlosy

Jak sprawić by włosy były ładniejsze, mocniejsze, bardziej lśniące? Czy wiesz, że już kilka drobnych zmian w codziennej pielęgnacji włosów może przynieść nieoczekiwanie lepsze rezultaty w ich wyglądzie i zdrowiu? Dowiedz się, jak dbać o włosy i w prosty sposób poprawić ich kondycję.

NIE BÓJ SIĘ MYĆ WŁOSÓW CODZIENNIE

Jeśli masz włosy ze skłonnością do przetłuszczania się, to całkiem normalne, że wymagają one codziennego mycia. Nie bój się, że je przesuszysz – sięgnij po dobry, delikatny i odżywczy szampon do włosów (może mieć w składzie algi lub olejek arganowy) i myj włosy, aby usunąć z ich powierzchni łój, do którego przyklejają się zanieczyszczenia. To one przeciążają włosy.

STARANNIE ROZCZESUJ WŁOSY PRZED MYCIEM

Czy wiesz, że jeśli rozczeszesz włosy przed myciem, to usuniesz z nich resztki kurzu i spalin, które mogły się nagromadzić na kosmykach?
Ponadto rozczesane włosy lepiej się myją i nie plączą, a po kąpieli dają się łatwiej uczesać, wysuszyć i wystylizować.

OD CZASU DO CZASU… ZMIEŃ KOLEJNOŚĆ

Jeśli chcesz wzmocnić włosy, czasami nałóż na nie odżywkę (może też być olejek) przed myciem włosów. Następnie spłucz kosmetyk, umyj włosy i nałóż inną odżywkę do włosów. Dzięki temu dostarczysz im kompletu cennych składników.
Możesz też po myciu zaaplikować na włosy odżywkę w sprayu, bez spłukiwania. Jest lekka jak chmurka i z pewnością nie przeciąży włosów.

STOSUJ ŁAGODNY, ALE NIE DZIECIĘCY SZAMPON

Dziecięce szampony są popularne także wśród kobiet. Jeśli i ty wychodzisz z założenia, że są one doskonałe dla dojrzałych włosów, ponieważ po prostu są delikatne, jesteś w błędzie. Szampon do włosów dla dzieci jest tak delikatny, że nie poradzi sobie z kosmetykami do stylizacji, nadmiarem sebum, kurzem i spalinami. Stosuj szampon dopasowany do rodzaju i kondycji swoich włosów. Wystarczy, żeby nie miał w składzie substancji typu SLS, ponieważ wtedy włosy mogą się przesuszać, a skóra głowy podrażniać.

UŻYWAJ LETNIEJ I NIGDY ZBYT CIEPLEJ WODY

Włosy zachowają sprężystość i blask, jeśli temperatura wody, która używasz do mycia, nie przekroczy 37 stopni. Taka temperatura wystarczy, by dobrze oczyścić włosy i nie osłabić ich elastyczności.
Pamiętaj, że za gorąca woda rozchyla łuski włosa, wiec zwiększa się jego porowatość,a to oznacza, że łatwej się przesusza i niszczeje. Zbyt zimna woda może z kolei uszkodzić cebulki włosowe i spowodować nadmierne wypadanie włosów, dlatego staraj się używać letniej, przyjaznej dla włosów temperatury wody.

NIE DRAP SKÓRY GŁOWY – MASUJ JĄ OPUSZKAMI PALCÓW

Swędzącą skórę głowy drapiemy odruchowo i bez zastanowienia, ale czy wiesz, że paznokcie mogą po pierwsze powodować rany na skórze, a po drugie osłabiają cebulki i szarpią podstawę włosa? Jeśli swędzi cię skóra, najlepiej w ogóle jej nie drapać ale jeśli już nie możesz wytrzymać – po prostu pomasuj to miejsce delikatnie opuszkami palców.

PŁUCZ WŁOSY OCTEM LUB NAPAREM Z ZIÓŁ

Płukankę z octu stosowały już nasze prababki. Wszystko po to, by włosy nabrały miękkości i blasku, a skóra głowy miała odpowiednie (kwaśne) pH. Ta najprostsza odżywka świata jest łatwa w wykonaniu: zmieszaj 1 część octu na 5 części wody.

Jeśli mas ochotę na ziołowe wzmocnienie – zaparz mieszankę pokrzywy i skrzypu polnego z łyżką octu, np. jabłkowego. Letnim płynem polewaj włosy. Płukankę stosuj co 3 mycia głowy.

ODŻYWKĘ KŁADŹ NA WŁOSY, A NIE NA SKÓRĘ

Odżywka do włosów powinna znaleźć się wyłącznie na nich: na włosach. Niestety nawet najlepszą, doskonale działającą odżywkę skóra głowy morzę źle znosić. Prawidłowe stosowanie odżywki to zostawienie około 2-3 cm od skóry głowy – tam nie powinna się ona znaleźć. Zwłaszcza jeśli twoje włosy mają tendencję do przepuszczania lub szybko tracą objętość. Odżywka nałożona tak blisko skóry przeciąży je i sprawi, że włosy będą przyklapnięte oraz ciężkie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *