Rzęsy – tak małe, a sprawiające tak wiele problemów. Jak je wzmocnić? Czym je najlepiej podkreślić? Dbać o własne, czy zastąpić sztucznymi? Poznaj wady i zalety każdego rozwiązania i zdecyduj sama.
Fenomen makijażu i tego, że kobiety za wszelką cenę chcą poprawić wygląd swoich rzęs, tkwi w tym, że dzięki temu oczy stają się bardziej wyraziste, a spojrzenie pełne blasku. Zyskuje nie tylko nasza twarz, która wygląda piękniej, bardziej kobieco i tajemniczo, ale także my, bo przybywa nam m.in. pewności siebie. Grunt to odpowiednie podkreślenie rzęs.
Jak nadać rzęsom objętość?
Sposobów na podkreślenie piękna spojrzenia jest wiele. Niektórzy mają naturalnie gęste i wyraziste rzęsy – te panie nie muszą przejmować się właściwą pielęgnacją i makijażem. Większość ma jednak problem z cienkimi i przerzedzonymi rzęsami, które starają się za wszelką cenę zagęścić. Oto najczęstsze sposoby nadawania rzęsom objętości.
Sposób nr 1
NATURALNA GĘSTOŚĆ
Jeśli rzęsy są zbyt cienkie i przerzedzone, możemy nadać im większą gęstość, odpowiednio je pielęgnując. Będą zdrowsze, grubsze i mocniejsze, kiedy będą w dobrej kondycji. Ważne jest odpowiednie nawilżenie, odżywienie i zregenerowanie tych maleńkich włosków w przypadku, gdy są zniszczone.
Dwa najprostsze sposoby na wzmocnienie rzęs to:
- olejowanie rzęs, czyli regularne nakładanie na odpowiedniej ilości naturalnego olejku, dzięki któremu nabierają witalności; jest to o tyle problematyczne, że trzeba do tego używać wyczyszczonej szczoteczki po starym tuszu, a konsystencja olejów nie ułatwia tego zadania;
- stosowanie odżywki do rzęs, czyli sposób o wiele wygodniejszy i o lepszym działaniu, bo odpowiednio skomponowane serum nie tylko dociera głębiej aż do cebulek, ale też ma silniejsze działanie; przy tym odżywka do rzęs jest wygodniejsza w użyciu (o ile ma aplikator w formie pędzelka) i szybciej się wchłania, nie pozostawiając na rzęsach tłustej warstwy.
Sposób nr 2
ODPOWIEDNI MAKIJAŻ
Kolejnym sposobem na nadanie rzęsom objętości jest oczywiście makijaż. Możemy użyć do niego sztucznych rzęs – te jednak są trudne w doklejeniu i mogą wyglądać nienaturalnie – albo pokusić się o pomalowanie maskarą. Dobry tusz do rzęs z pewnością wydłuży je, pogrubi i doda im objętości, której potrzebujemy, aby oko było bardziej otwarte. Grunt to wybór właściwej maskary.
Cechy dobrego tuszu do rzęs:
- ma silikonową, elastyczną, lekko zwężoną na końcu szczoteczkę;
- jego formuła jest aksamitna i lekka: maluje, ale nie skleja;
- zawiera dodatkowe składniki pielęgnujące rzęsy w trakcie dnia;
- zasycha na tyle szybko, żeby nie zostawiać plam na powiekach, ale jednocześnie na tyle wolno, żeby nie tworzyć grudek i nie sklejać włosków.
Sposób nr 3
PRZEDŁUŻANIE RZĘS
Jeśli zależy nam na maksymalnej objętości rzęs, możemy sięgnąć również do profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Częstym wyborem kobiet jest przedłużanie rzęs, które ma jednak wiele wad. Dlaczego nie warto przedłużać rzęs? Oto najpoważniejsze zarzuty przeciwko temu rozwiązaniu.
- Osłabia rzęsy, które mogą wypadać pod ciężarem doczepianych kępek.
- Bardzo często wygląda nienaturalnie, sztucznie i karykaturalnie.
- Kosztuje bardzo dużo, zwłaszcza że wizyty u kosmetyczki muszą być częste.
- Jest bardzo ograniczające, szczególnie w pierwszych tygodniach po.
Dodaj komentarz