Które zabiegi kosmetyczne warto wykonać latem?

Latem należy zrezygnować z wielu zabiegów kosmetycznych. Powód? Skóra pod wpływem słońca i po pewnych zabiegach może reagować podrażnieniem. Co więcej w trakcie upalnych dni skórę należy chronić za pomocą filtrów UV. Czy są więc zabiegi, którym możemy poddać się latem?

Jak słońce działa na skórę po zabiegu?

Latem praktycznie cały czas przebywamy na świeżym powietrzu. Na naszą skórę działają wtedy wysokie temperatury, suche lub bardzo wilgotne powietrze i promieniowanie słoneczne. Z tego względu poddawanie się niektórym zabiegom może okazać się bardzo ryzykowne i nieść ze sobą poważne konsekwencje. Co więcej skóra obciążona kosmetycznymi zabiegami nie zdoła się obronić przed wymienionymi wyżej czynnikami. Z drugiej strony słońce i długie opalanie się może całkowicie wykluczać z przeprowadzenia na twojej skórze pewnych zabiegów kosmetycznych. Może to grozić przebarwieniami, przesuszeniem, nieprawidłowym gojeniem, podrażnieniem.

Zabiegi kosmetyczne na skórę

Latem w gabinecie kosmetycznym możesz poddać się wielu różnorodnym zabiegom na twarz i ciało. Możesz wybierać spośród:

  • oksybrazja – oczyszcza, nawilża, dotlenia i poprawia ogólny wygląd skóry;
  • peeling kawitacyjny – delikatnie oczyszcza, masuje skórę i poprawia krążenie krwi;
  • fale radiowe – ujędrnia skórę, zwłaszcza cerę i okolice oczu;
  • kriolipoliza, karboksyterapia, liposukcja – pamiętaj, że po niektórych z tych zabiegów nie wolno się opalać, ale o wszystkim opowie ci kosmetyczka.
Jak chronić skórę przed słońcem?

Nie opalaj się w godzinach południowych – wtedy słońce jest najbardziej niebezpieczne dla skóry. Jeżeli jednak planujesz kąpiel na słońcu, to pamiętaj, żeby 15 minut przed nią zaaplikować krem z filtrem UV. Ważne jest, żeby nakładanie kremu powtarzać co około 2 godziny, zwłaszcza wtedy, gdy kąpiesz się w morzu lub basenie. Pamiętaj, żeby większą porcję kremu nanieść na delikatne części twarzy: małżowiny uszne, kark, stopy, powieki, na usta zaś zaaplikować ochronną pomadkę.

Jaki krem z filtrem UV wybrać?

Latem używaj kremu z faktorem 30-50 SPF. Ważne jest, żeby dopasować go do rodzaju cery i jej potrzeb. Oprócz tradycyjnego kremu z filtrem UV możesz stosować także kosmetyki pielęgnacyjne dające ochronę przed słońcem. Pomogą ci również produkty do makijażu, które zawierają filtr przeciwsłoneczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *