Gęste, mocne, czarne i długie rzęsy – każda kobieta chciałaby mieć właśnie takie. Tylko czy to jest w ogóle możliwe? Pewnie myślisz, że nie, kiedy patrzysz na swoje krótkie i cienkie włoski wokół oczu. Skoro nawet maskara niewiele im daje, to co może pomóc? Wystarczy odpowiednia odżywka do rzęs lub inny sposób. Poznaj wszystkie metody.
Z wiekiem potencjał wzrostu włosów – czyli także rzęs – znacznie maleje. To oznacza, że włoski stają się kruche, łamliwe i wypadają w nadmiarze. Jednak nie tylko wiek ma wpływ na kondycję rzęs. Istnieje przynajmniej kilka innych przyczyn, którym warto się przyjrzeć.
Brwi i rzęsy osłabiają się pod wpływem:
- tuszów do rzęs,
- przyciemniania henną,
- przewlekłych chorób,
- przyjmowania leków,
- zbyt energicznego demakijażu,
- regularnego przedłużania
- … i wielu podobnych.
Najważniejsze w walce o długie rzęsy jest uwzględnienie wszystkich prawdopodobnych przyczyn złej kondycji naszych rzęs. U jednych długość i grubość włosków jest uwarunkowania genetycznie. U innych rzęsy mogą być naturalnie dłuższe, ale niesprzyjające warunki ograniczają możliwości cebulek włosów. Trzeba przede wszystkim wyeliminować lub chociaż ograniczyć czynniki szkodliwe, czyli np. przestać tuszować rzęsy, nie przedłużać lub wykonywać delikatny demakijaż.
Co jeszcze? Odżywianie!
Długie rzęsy nie biorą się znikąd. Żywotność rzęs wynosi średnio 100-150 dni. Co prawda po tym czasie na miejsce włosków, które wypadną, pojawiają się nowe rzęsy, ale niewiele osób o tym pamięta. Nie da się przyczepić sztucznych rzęs na stałe, bo wypadną razem z naturalnymi. W ogóle nie ma czegoś takiego jak trwałe przedłużanie. Trwale można jedynie rzęsy odżywić.
Jeśli chcemy mieć długie rzęsy, powinniśmy skupić się na poprawie ich kondycji, zamiast na siłę tuszować niedoskonałości. Cienkie rzęsy nie pogrubią się pod wpływem maskary. Nawet najlepszy tusz do rzęs działa tylko powierzchownie. Rzęsy potrzebują wsparcia od wewnątrz, dlatego trzeba postawić na ich gruntowne odżywianie.
Substancje, które pozytywnie działają na rzęsy to m.in.:
- glikoproteiny – stymulują pracę mieszków włosowych;
- biotyna i witamina B12 – przeciwdziałają wypadaniu rzęs;
- nanopeptydy – przyspieszają porost rzęs w fazie wzrostu;
- pantenol – zwiększa elastyczność rzęs odnawiając ich strukturę;
- wyciąg ze świetlika – działa przeciwzapalnie, łagodząco i kojąco;
- ekstrakty roślinne – mają właściwości antyoksydacyjne, nawilżają.
Naturalnie długie rzęsy, które przyciągają wzrok swoim zdrowym blaskiem i intensywnym kolorem to pożądany efekt. Można to osiągnąć, stosując na rzęsy preparaty, które zawierają wyżej wymienione składniki. Te przyjmowane wraz z dietą lub w suplementach niekoniecznie zadziałają akurat na rzęsę. Najskuteczniejsze są te metody, które zakładają działanie źródłowe. A źródło problemu z krótkimi i cienkimi rzęsami kryje się w ich cebulkach.
Domowe sposoby na długie rzęsy
O pielęgnację rzęs najlepiej zadbać w domowym zaciszu. Niestety większość zabiegów kosmetycznych na rzęsy ma tylko teoretycznie poprawiać ich stan. Przedłużanie rzęs reklamuje się jako sposób na nieskazitelnie piękne rzęsy. Nikt nie napisze jednak, że mowa o tych sztucznych. Naturalne włoski pod wpływem ciężaru sztucznych rzęs nigdy nie będą polepszały swojego stanu. Albo pozostaną takie, jakie są, albo znacznie się osłabią.
Najpopularniejsze metody na długie rzęsy to:
- delikatny masaż powiek i rzęs,
- oleje roślinne, szczególnie rycynowy,
- wcieranie wazeliny kosmetycznej,
- odżywka z masła kakaowego i lanoliny,
- maska z oleju kokosowego i białka.
Niekwestionowana zaleta domowych metod pielęgnacji rzęs to ich naturalność. Nakładamy na rzęsy to, co nie może nam zaszkodzić, bo pochodzi z natury. Sęk w tym, że dobra odżywka do rzęs i brwi (np. NANOLASH) również zawiera naturalne substancje, do tego w skoncentrowanej formie. To dlatego działa dużo skuteczniej. Na rezultaty działania oleju rycynowego, wazeliny lub domowych odżywek możemy czekać bardzo długo. Pojawią się albo nie. A wtedy długie rzęsy nadal pozostaną poza naszym zasięgiem. Żadna domowa metoda nie daje gwarancji działania.
A może odżywka do rzęs?
Jeśli nie postawimy w pielęgnacji na kompleksowe działanie, nie mamy co liczyć na spektakularnie długie rzęsy. Samo wyeliminowanie czynników szkodliwych i smarowanie rzęs klejącym olejem rycynowym nie przyniesie oczekiwanych efektów.
Opłaca się zaufać wiedzy specjalistów, którzy opracowali innowacyjne formuły w produktach do rzęs. Dzięki ich wiedzy możemy korzystać dziś z połączenia siły naturalnych składników z zaawansowaną technologią. Tak właśnie stworzona została odżywka do rzęs i brwi Nanolash, która zgarnia pierwsze miejsca w rankingach. Jeśli długie rzęsy to tylko dzięki temu serum.
Zalety odżywki do rzęs i brwi Nanolash:
- kosztuje mniej niż markowy tusz do rzęs,
- jedno opakowanie wystarcza na pół roku,
- pobudza wzrost rzęs już w kilka tygodni,
- łączy w sobie pielęgnację z działaniem stymulującym,
- bazuje na kompleksowi naturalnych składników,
- zawiera przebadane i przetestowane substancje,
- jej aplikacja zajmuje mniej niż minutę dziennie.
Nie ma lepszego sposobu na długie rzęsy niż odżywka. Tylko odpowiednie serum pozwoli wykrzesać z dotychczas cienkich i słabych rzęs naprawdę efektowne pióropusze. Jeśli zdecydujemy się na pielęgnację rzęs z pomocą skoncentrowanego serum, możemy liczyć na pewne efekty. Żadna inna metoda nie daje nam pewności. Nie wspominając o sposobach na długie rzęsy, takich jak przedłużanie i doklejanie sztucznych rzęs, które tylko osłabiają naturalne włoski.
Dodaj komentarz