5 sposobów na określenie, czy Twoja skóra ma „chłodne”, „neutralne” czy „ciepłe” tony

Dlaczego warto wiedzieć, jaki odcień ma Twoje skóra? Ponieważ to klucz do właściwego doboru kolorów ubrań, a także kosmetyków. Ta wiedza pomoże Ci znaleźć idealny podkład i wykonać świetny makijaż. Zaczynamy!

Kłopoty z odcieniem podkładu

Podczas znajdowania idealnego podkładu wybór niestety nie ochraniacza się jedynie do prostej skalą od jasnego do ciemnego odcienia. Aby uzyskać to nieskazitelny make-up i naturalnie wyglądające dopasowanie, konieczne jest znalezienie odpowiedniego odcienia. Niewłaściwy wybór może sprawić, że skóra będzie wyglądać na popielatą, szarą, zbyt żółtą lub pomarańczową. Pamiętaj też, że to mit, że jasne odcienie skóry mają chłodne odcienie, a ciemniejsze odcienie skóry mają ciepłe odcienie. Najprościej tonację i “temperaturę” barw obrazuje poniższa ściąga:

  • chłodne odcienie to różowe i niebieskawe odcienie,
  • ciepłe odcienie wahają się od brzoskwiniowego do żółtego i złotego,
  • neutralne odcienie mają mieszankę zarówno ciepłych, jak i chłodnych odcieni.

Znalezienie swojego odcienia skóry: kolor Twoich żył

To najprostszy sposób! Po prostu przyjrzyj się żyłom na wewnętrznej stronie nadgarstka i przedramieniu. Czy wydają się bardziej niebieskie, czy zielone? Jeśli są bardziej niebieskie – masz chłodną tonację, jeśli widzisz więcej zieleni, masz ciepłą tonację.Z kolei jeśli widzisz sporo zarówno zielonego, jak i niebieskiego to Twój ton skóry jest neutralny.

Znalezienie swojego odcienia: odpowiedni rodzaj biżuterii

Test biżuterii też powinien przynieść odpowiedź: czy najlepiej wyglądasz w biżuterii złotej, srebrnej czy różowym złocie? Jeżeli lubisz nosić srebro, masz chłodny ton, a jeśli wyglądasz lepiej w złotej biżuterii – prawdopodobnie masz ciepłą tonację skóry.
Z kolei jeśli różowe złoto najbardziej Ci odpowiada i dobrze wyglądasz ze srebrną, jak i złotą biżuterii – masz neutralny ton.

Znalezienie swojego tonu skóry: test białej koszulki

Świetnym testem jest…noszenie białej koszulki lub sukienki. Załóż na siebie białe obranie i sprawdź, jaki kolor ma Twoja skóra. Jeśli wygląda na różową, jest ona o chłodnym odcieniu, jeśli zaś Twoja twarz wygląda na bardziej żółtą, jest w ciepłym odcieniu. Możesz też tak naprawdę nie widzieć zmian, wtedy jest ona o neutralnych odcieniach.

Znalezienie swojego odcienia: kolor Twoich ubrań

Czy często masz wrażenie, że określony kolor wygląda na Tobie lepiej, a inny po prostu jest nie do przyjęcia? Jeśli pasują Ci tzw. kolory ziemi, takie jak żółcienie, pomarańcze, czerwień i oliwkowa zieleń, prawdopodobnie masz ciepłą tonację. Jeśli lepiej wyglądasz w takich kolorach jak błękity, szmaragdowe zielenie i fiolety, ponieważ podkreślają Twoją cerę – masz chłodną tonację. Pamiętaj też, że osobiste preferencje mogą wpływać wybór kolorów, więc podejdź do tego testu z dystansem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *