Wszystko, co powinnaś wiedzieć o fluidzie

Czy wiesz, jak dobrać odcień fluidu? A czy umiesz nakładać fluid? I czy wiesz, jakie kosmetyki można z nim łączyć? Jeśli nie, ten tekst jest dla ciebie.

Krok pierwszy: oczyszczanie twarzy

Zanim zrobisz makijaż, dokładnie oczyść i odtłuść twarz. Użyj do tego lekkiego toniku lub płynu z kwasem salicylowym. Jeśli czeka cię ważna uroczystość, rozmowa kwalifikacyjna lub inne oficjalne wydarzenie w większym gronie osób, zrób peeling i połóż maseczkę na twarz. Dopiero tak przygotowana skóra będzie dobrze wyglądała wraz z podkładem.

Krok drugi: typ cery

Fluid powinien być dobrany do typu cery. Dlaczego? Aby makijaż był elegancki, podkład ukrył twoje niedoskonałości i dodatkowo pomógł wyleczyć twoje skórne dolegliwości. Do tłustej, mieszanej lub skłonnej do trądziku skóry dopasuj podkład bez zawartości olejów i silikonów. Jeśli masz cerę suchą lub wrażliwą, pomaluj ją nawilżającym fluidem. Alergicy wybiorą z pewnością podkłady hipoalergiczne.

Krok trzeci: dobierz odcień

Nigdy nie sprawdzaj koloru fluidu na nadgarstku; zrób to na brodzie lub żuchwie. Najlepiej, gdybyś kolor dopasowała w świetle dziennym. Odcień podkładu powinien być jaśniejszy od naszej karnacji, ponieważ w ciągu dnia ciemnieje.

Krok czwarty: zmieniaj kolor podkładu

Zimą stosujemy inny odcień fluidu (jasne beżowe lub porcelanowe) niż latem (kolor musimy dobrać do naszej opalenizny). Zmieniaj kolory podkładu wraz z porami roku.

Krok piąty: baza

Pod podkład zastosuj bazę. Przedłuży trwałość kosmetyku i nie pozwoli, by spłynął z twarzy lub zmienił kolor. Makijaż wieczorowy wymaga użycia silikonowej bazy. Bazę w kolorze zielonym połóż wtedy, kiedy na twojej skórze pojawią się popękane naczynka lub inne zaczerwienienia. Baza lawendowa natomiast rozświetla skórę.

Krok szósty: korektor

Korektorem zatuszujesz niedoskonałości, plamki i przebarwienia. Jasnym odcieniem zakryjesz cienie pod oczami i rozświetlisz łuk brwiowy, skrzydełka nosa i brodę.

Krok siódmy: aplikacja

Fluid możesz aplikować za pomocą dłoni, gąbki lub dużego i płaskiego pędzla. Nigdy nie rozcieraj podkładu na twarzy – wklepuj go. Nie zapomnij o pomalowaniu uszu, szyi i żuchwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *