Sposoby na to by włosy rosły szybciej

Wiele pań, dając się kiedyś skusić na skrócenie włosów, popełniło wielki błąd. Od tego momentu, wiele z nich każdego dnia marzy o tym by znów mieć długie i lśniące włosy. Tak naprawdę, prędkość z jaką rosną nam włosy, nie jest oszałamiająca, nic więc dziwnego że ogrania nas zniecierpliwienie. Na szczęście jest także wiele sposobów mogących w pewnym stopniu nieco przyspieszyć wzrost włosa i sprawić, że w skali roku, rzeczywiście urosną one znacznie bardziej niż do tej pory.

Przycinanie końcówek

Pomimo iż, bardzo często mówi się  konieczności regularnego podcinania końcówek, to nadal wiele kobiet o tym zapomina, również tych które starają się by ich włosy rosły jak najszybciej. Oczywiście, jak nietrudno jest się domyśleć, włosy wcale nie zaczną rosnąć nam szybciej dlatego że pozbawimy ich kilku centymetrów. Końcówki włosów, są to najstarsze części naszych loków, mają więc one prawo ulec zniszczeniu oraz postarzeniu się. Takich włosów z pewnością nie warto jest zapuszczać, gdyż nie wygląda to estetycznie. Warto także wspomnieć, że włosy posiadające rozdwojone i zniszczone końcówki wiele energii wkładają by naprawić zły stan włosa na końcach, zamiast też skupić się na wzroście.

Masuj

Doskonałe efekty daje również masaż skóry głowy. Dobrze, jest do jego wykonania wykorzystywać olejki dostępne w wielu drogeriach czy też Internecie. Dzięki takiej stymulacji, skóra głowy staje się bardziej ukrwiona co przyspiesza znacznie proces wzrostu włosów. Skórę głowy można masować za równo w trakcie mycia włosów jak i w ciągu dnia. Należy jednak pamiętać, by unikać tej czynności, jeśli nasze włosy mają tendencję do nadmiernego przetłuszczania się. Masaże tego typu, mogą przyspieszyć i zwiększyć proces wydzielania łoju.

Maseczki

Aby włosy rosły prawidłowo, konieczne jest także stosowanie maseczek. Dzięki nim, włosy staną się odżywione  i bardziej pobudzone do wzrostu. Odżywek jest wiele, za równo tych dostępnych w sklepach jak i tych które możemy wykonać samodzielnie. Warto na początek wypróbować kilka tych domowych, nie musimy na nie tracić niepotrzebnych pieniędzy, bo wykonanie ich zwykle ogranicza się do zastosowania licznych produktów dostępnych w każdym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *