Po czym poznać oryginalne perfumy, a po czym podróbki?

Coraz chętniej zakupy robimy przez Internet. Jedzenie, ubrania, kosmetyki, a nawet perfumy do naszych domów dostarczane są przez kurierów. A w internetowych sklepach praktycznie cały czas pojawiają się promocje. Zresztą, to samo dzieje się w drogeriach stacjonarnych. Tu jednak kupimy oryginalne perfumy. W sieci zaś możemy natknąć się na podróbki. Dowiedz się, po czym rozpoznać markowe perfumy i jak uniknąć zakupu kosmetycznego bubla.

Po pierwsze zwróć uwagę na opakowanie. Oryginalne i nowe perfumy powinny być zafoliowane. Istotny jest rozmiar zachodzących na siebie kawałków folii i to, w którym miejscu została sklejona. Łączenie powinno znajdować się po prawej stronie opakowania, a folia musi przylegać do kartonika. Jeżeli pudełko jest w jakikolwiek sposób uszkodzone, możesz zgłosić reklamację. A jeśli miejsce sklejenia folii jest z innej strony lub folii w ogóle nie ma, masz do czynienia z podróbką.

Perfumy zazwyczaj opakowane są w kolorowy kartonik. Oglądając reklamy telewizyjne lub testując perfumy w drogerii, zauważyłaś zapewne, że kartonowe opakowanie jest wykonane z największą dbałością o detale. Pojawiają się więc tłoczenia, złocenia, ciekawa czcionka i faktura. W podróbkach zazwyczaj tego nie ma. Kartonik wykonany jest ze słabej jakości papieru, który w każdej chwili może się zniszczyć.

Flakony perfum zrobione są z wysokiej jakości tworzyw; bardzo często zdobione są finezyjnymi wzorami, przypisanymi konkretnej marce. Nie tak łatwo je podrobić. Wyjątki jednak się zdarzają. Pamiętaj jednak, że renomowani producenci i sławne marki przywiązują dużą wagę do wyglądu i sposobu wykonania buteleczki. Podobnie rzecz się ma z atomizerem. Ten element powinien być wykonany z jednego kawałka materiału dobrej jakości. Musi działać bez zarzutów.

Czy wiedziałaś, że perfumy posiadają numer seryjny? Zazwyczaj umieszczony jest na spodzie kartonika. W ten sposób określa się serię produkcyjną. W jego towarzystwie znajdziesz datę ważności produktu. Nie trudno zgadnąć, że perfumy – podróbki posiadają wadliwy numer seryjny. Oczywiście zdarzają się i takie, które doskonale naśladują numer serii produkcji. Tych staraj się unikać.

A na koniec sprawa najważniejsza: zapach. Oryginalne perfumy na skórze powinny utrzymać się przez cały dzień, a nawet i dłużej. Podróbki nie mają tak trwałego zapachu. Pamiętaj, że w perfumach oryginalnych wyczujesz trzy nuty zapachowe, które uwalniane są w określonej kolejności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *