Manicure hybrydowy i wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć

Prawidłowo wykonany manicure wygląda świetnie oraz długo zdobi paznokcie i dłonie. Jednak żebyś mogła cieszyć się tym jak najdłużej, musisz odpowiednio zadbać o paznokcie. Jak to zrobić? Sprawdź, w jaki sposób pielęgnować paznokcie, żeby były zdrowe, a manicure hybrydowy piękny i trwały?

Czy manicure hybrydowy szkodzi paznokciom?

Manicure hybrydowy może zaszkodzić paznokciom, zwłaszcza tym, które z natury są kruche i słabe, mają tendencję do rozdwajania się i łamania. Jeżeli masz zdrowe i mocne paznokcie, to ryzyko uszkodzenia jest dużo mniejsze. Pamiętaj też, że żadna profesjonalna manicurzystka nie zrobi hybryd, jeśli paznokcie będą w bardzo złym stanie.

Manicure hybrydowy a regeneracja paznokci

Od manicure hybrydowego trzeba od czasu do czasu odpocząć i dać paznokciom czas na regenerację. Częstotliwość przerw i ich długość to indywidualna sprawa oraz uzależniona od kondycji paznokci i tego, jak reagują na hybrydę. Dla niektórych wystarczy jedna tygodniowa przerwa na miesiąc, inni potrzebują więcej przerw, a jeszcze inni rzadziej mogą dawać chwilę odpoczynku paznokciom. Kondycja płytki paznokcia i to, jak często trzeba robić przerwy od manicure hybrydowego, zależy od wielu czynników. Należą do nich między innymi: uwarunkowania genetyczne, dieta, poziom witamin i minerałów, ogólny stan zdrowia.

Jak wyglądają paznokcie uszkodzone hybrydą?

Paznokcie uszkodzone przez manicure hybrydowy jest rozpoznać bardzo łatwo. Płytka się rozwarstwia, jest cienka i łamliwa. Na jej powierzchni pojawiają się białe plamki, które wskazują na niski poziom nawilżenia oraz brak niektórych witamin i minerałów. Musisz pamiętać, że paznokcie składają się z kilkuset warstw, a podczas zdejmowania hybrydy zostaje uszkodzonych kilkanaście z nich. W niektórych przypadkach zignorowanie złej kondycji płytki może się skończyć głębokimi uszkodzeniami i bólem.

Jak dbać o paznokcie z manicure hybrydowym i po jego zdjęciu?

Należy wcierać w nie kremy z naturalnymi składnikami roślinnymi lub olejowymi. Produkty takie zapewnią odżywienie i nawilżenie oraz wzmocnią płytkę paznokcia. Do substancji, które zadbają o paznokcie, zalicza się: olejki arganowy, jojoba, ryżowy, migdałowy, oliwę z oliwek, cynk i wosk pszczeli. Po zdjęciu manicure hybrydowego paznokcie należy smarować nawilżającymi odżywkami i natłuszczającymi kremami. Raz na jakiś czas możesz skorzystać ze specjalnych zabiegów regenerujących paznokcie i pielęgnujących dłonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *