Makijaż postarzający – czego nie robić, by nie dodać sobie lat?

Z makijażem, czy bez – zawsze chcesz wyglądać pięknie i młodo. Przeczytaj, jak nie dodać sobie lat makijażem?

Wiele kobiet wciąż nie wie, jak prawidłowo malować się. Tym samym nieświadomie pomniejszają sobie oczy, kładą grube warstwy kosmetyków na twarzy, źle dobierają podkład lub kolory cieni do powiek i szminki. Niektóre kobiety postarzają się makijażem. Jak uniknąć tego błędu?

Matowa cera. Transparenty puder sypki to wybawienie dla kobiet, które mają tłustą lub mieszaną cerę. Z jego pomocą mogą ukryć nadmierne świecenie się twarzy. Jednak nie zawsze mat wygląda efektownie i ładnie. Zbyt duża ilość pudru na twarzy może sprawić, że będzie ona płaska i bez wyrazu. A o młodości i zdrowiu świadczy rozświetlona i promienna cera.

Ciemny kolor szminki. Ciemnoczerwone, brązowe, burgundowe kolory szminek lub błyszczyków dodają powagi oraz postarzają. W makijażu ust stosuje się tę samą zasadę, co w makijażu twarzy – im jaśniejszy kolor, tym młodziej się wygląda. Aby odjąć sobie lat, można pomalować usta bezbarwną i odżywczą pomadką.

Gruba warstwa bronzera. Kiedyś panowała moda na jasny, różany lub mleczny kolor cery. Kobiety unikały słońca, chroniły przed nim twarz, chowając ją pod parasolem. Obecnie wygląda to zupełnie inaczej – modna jest opalenizna – jeśli nie naturalna, to ta uzyskana za pomocą bronzera. Pamiętajmy jednak, żeby nakładać go z umiarem; powinnyśmy musnąć nim twarz – tak jak słońce muska naszą twarz swymi promieniami.

Ciemny makijaż oczu. Czarne cienie, czarna kreska i linia wodna oka pomalowana ciemną kredką również postarzają, a dodatkowo pomniejszają oczy i sprawiają, że wyglądają na zmęczone. Stosujmy jasne, kremowe lub opalizujące cienie – oczywiście w umiarze; mocno błyszczące oczy wyglądają równie nie efektownie co ciemny makijaż oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *