Mąka ziemniaczana na włosy – ten hit podbija Internet! Jak ją stosować?

Mąka ziemniaczana na włosy to prawdziwy hit. jest doskonała nie tylko w pielęgnacji fryzury – wykorzystasz ją, by zadbać o siebie kompleksowo. To najtańszy, domowy kosmetyk, który daje doskonałe efekty. Wygładza, nabłyszcza i pozostawia włosy lśniące. Dowiedz się jak stosować mąkę ziemniaczaną w pielęgnacji włosów. 

Czym dokładnie jest mąka ziemniaczana?

To  inaczej skrobia ziemniaczana. Uzyskuje się ją z bulw pędowych ziemniaków. jej postać to biały, drobny i bezwonny proszek, który ma charakterystyczną fakturę: jest miękki i satynowy, o dużej gładkości.

Skrobia wykorzystywana jest powszechnie w kuchni, lecz również w przemyśle kosmetycznym. W produktach do włosów pełni rolę substancji wypełniającej oraz wygładzającej włosy.

Mąka ziemniaczana –  jakie efekty daje na włosach?

Skrobia z mąki ziemniaczanej to cenna odżywka: doskonale wygładza i nabłyszcza włosy. Używaj jej regularnie, a włosy staną się miękkie, sprężyste, miłe i śliskie w dotyku, a ponadto staną się podatne na każdą stylizację (kręcenie, falowanie i prostowanie).

Mąka ziemniaczana na włosy sprawia, że staną się w dotyku gładkie i miłe jak satynowy materiał. Efekt wyczujesz już podczas spłukiwania włosów: pasma błyszczą intensywniej jak po silikonowym serum.

Maska do włosów ze skrobią ziemniaczaną  – przepis

Składniki

  • łyżeczka mąki ziemniaczanej,
  • dwie łyżki ulubionej maski do włosów.

Wymieszaj dokładnie maskę do włosów z mąką ziemniaczaną. Nałóż ją na wilgotne włosy przed lub po umyciu głowy. Pamiętaj, aby nie obciążać włosów u nasady: nakładaj maskę w odległości 10-15 cm od skóry głowy, ze szczególnym uwzględnieniem końcówek włosów. Trzymaj się także dwóch zasad:

  1. Jeśli nakładasz maskę po umyciu włosów, nałóż jedynie odrobinę produktu. Zwróć uwagę,  by po rozprowadzeniu maski włosy były delikatnie śliskie.
  2. Jeśli nakładasz maskę przed myciem, włosy muszą być wyraźnie śliskie od maski, dlatego zastosuj większą jej ilość.

To ważne! Jeśli wymieszasz skrobię ziemniaczaną z maską bogatą w emolienty (silikony i oleje), produkt może za mocno obciążyć włosy, dlatego wybieraj lżejszą maseczkę na włosy, np. z węglem i glinką, jedwabiem lub algami .

Płukanka z mąki ziemniaczanej na włosy – przepis 

Równie dobrze działa na włosy płukanka  z mąki ziemniaczanej. Do jej wykonania potrzebujesz tylko dwóch składników:

  • płaską łyżeczkę mąki ziemniaczanej,
  • litr chłodnej przegotowanej wody.

Umyj głowę szamponem, nałóż odżywkę, spłucz, a do ostatniego płukania włosów użyj po prostu płukanki  ze skrobi ziemniaczanej. Włosy po płukance z mąki ziemniaczanej stają się gładkie, ale jednocześnie bardzo sypkie, zyskują też większą objętość.

Inne zastosowania mąki ziemniaczanej w pielęgnacji 

  • Skrobia ziemniaczana zamiast sypkiego pudru do twarzy.
  • Mąka ziemniaczana wtarta w skórę głowy jako suchy szampon.
  • Mąka ziemniaczana jako booster pogrubiający rzęsy: obsyp je przed pomalowaniem tuszem – będą o wiele grubsze.
  • Odrobina mąki wymieszana z kremem do twarzy  wygładza skórę, która staje się w dotyku jak aksamit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *