Konturowanie twarzy

Modelowanie twarzy lub jej konturowanie wcale nie jest skomplikowaną czynnością. Po co konturować? Żeby wyszczuplić twarz, podkreślić naturalne rysy i ładnie wyglądać na zdjęciach lub w sztucznym świetle.

Jak rozpocząć konturowanie twarzy?

Zrób sobie zdjęcie. Zobaczysz wtedy, które miejsca należy wyszczuplić, uwydatnić lub zamaskować. Na zdjęciu możesz narysować taki kształt twarzy, jaki chciałabyś osiągnąć, oraz zaznaczyć problematyczne części twarzy. Pamiętaj, że podstawowa zasada w konturowaniu twarzy brzmi: miejsca, które chcemy ukryć, malujemy bronzerem lub ciemniejszym podkładem/korektorem, a na miejsca, które chcemy uwydatnić, nakładamy rozświetlacz lub jaśniejszy podkład/korektor. Jeśli rozjaśniasz oczy, to wiesz, o co chodzi. Chcąc rozjaśnić, i tym samym powiększyć oczy, jasny cień lub korektor aplikujesz w wewnętrznych kącikach oczu i pod łukiem brwiowym. Do konturowania twarzy użyj dwóch pędzelków: małego i okrągłego oraz dużego, również okrągłego.

Konturowanie twarzy – przykłady

Twarz wąska wymaga poszerzenia. W tym celu „wyciągnij” ją odpowiednimi kosmetykami, nakładając je na kości policzkowe, nos i brodę. Jeżeli masz szeroką twarz, użyj bronzera lub innego produktu w ciemnym kolorze; rozjaśnić natomiast trzeba środkowe partie twarzy. Płaski i szeroki nos potraktuj bronzerem po bokach i rozjaśniaczem na całej jego długości. Odwrotnie należy postąpić, gdy masz wąski i wystający nosek.

Konturowanie twarzy w praktyce

Konturowanie możemy przeprowadzić na dwa sposoby.

  • Sposób numer jeden:
    nakładamy jasny i/lub ciemny kosmetyk przed pomalowaniem twarzy podkładem.
  • Sposób numer dwa:
    twarz modelujemy jasnym lub ciemnym kosmetykiem z podkładem jednocześnie – nie powstaną w ten sposób warstwy makijażu.

Zanim rozpoczniesz konturowanie twarzy, określ jej kształt i proporcje
środkowe (palec wskazujący i kciuk przykładamy kolejno do: czoła – od
jego nasady do miejsca między oczami, od grzbietu nosa do górnej wargi i od górnej wargi do brody; jeśli te trzy miejsca są równe, to twoja
twarz ma idealne proporcje). Konturowanie twarzy zacznij od miejsc,
które chcesz uwydatnić, czyli: pod oczami i na czubku policzków, grzbiet nosa, czoło, łuki brwiowe, broda. Miejsca, które trzeba ukryć to: żuchwa, pod kościami policzkowymi, zakola, skrzydełka nosa. Teraz
rozetrzyj lub wklep wszystkie kosmetyki, które położyłaś na twarz.
Na koniec możesz położyć róż na kości policzkowe oraz rozświetlacz na
grzbiet nosa i miejsce nad górną wargą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *