Jak zakręcić włosy na termolokach?

Jeżeli marzą ci się bujne i trwałe loki lub fale, to wypróbuj termoloki. Są łatwe do stosowania i dają naprawdę fajne efekty. Sprawdź, jak działają i jak ich używać, żeby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Do zakręcenia włosów na termolokach będą ci potrzebne następujące gadżety i kosmetyki:

 • gumka do włosów,
 • grzebień,
 • wałki,
 • klipsy,
 • lakier do włosów,
 • nabłyszczacz.
Jak kręcić włosy na termoloki?
 1. Włosy rozczesz i zbierz w wysoki kucyk, dzięki któremu loki będą zaczynały się już od samej głowy. Pasemka możesz związać gumką Invisibobble, bo w ten sposób unikniesz zagnieceń. Najlepiej włosy jest kręcić na drugi dzień po umyciu. Świeżo umyte pasemka nie są tak bardzo podatne na modelowanie.
 2. Oddziel jedno pasemko włosów i lekko spryskaj je lakierem do włosów.
 3. Pora na zastosowanie termoloków. Na początek użyj wałków o średniej grubości. Pasemko nawiń na wałek zaczynając od góry.
 4. Włosy możesz nawijać na wałek spiralnie, bo dzięki temu uzyskasz efekt fal, a nie klasycznych loków.
 5. Następnie włosy zepnij klamerką do głowy. Użyj do tego własnych klipsów lub tych dołączonych do zestawu termoloków.
 6. Spięte klipsami włosy spryskaj lakierem. Jeżeli twoje loki nie trzymają się zbyt długo, to ten kosmetyk jest obowiązkowy. Po około 30 minutach pasemka należy spryskać nabłyszczaczem. Fryzura jest już gotowa!
Czemu termoloki są tak dobre?

Termoloki dają bardzo naturalny efekt, a co ważniejsze są bezpieczne dla włosów. Mają różne rozmiary, dzięki czemu da się uzyskać takie efekty, jakie tylko chcesz. Termoloki pokryte są welurem, który zapobiega plątaniu i wyrywaniu pasemek. Dają trwałe rezultaty, a fryzura jest bardzo naturalna i ma większą objętość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *