Jak działa rękawiczka do demakijażu? Ściereczka do demakijażu ‒ właściwości

Rękawiczka/ ściereczka do demakijażu umożliwia oczyszczenie skóry bez konieczności stosowania kosmetyków. Ponadto usuwa ze skóry martwy naskórek, suche skórki i nadmiar sebum. Jakie właściwości ma rękawiczka/ ściereczka do demakijażu oraz jak działa? Jak stosować i czyścić rękawiczkę/ ściereczkę do demakijażu?

Rękawiczka/ ściereczka do demakijażu ‒ właściwości

Rękawiczka/ ściereczka z mikrofibry sprawdzi się zarówno do oczyszczania skóry z sebum i zanieczyszczeń, jak i do demakijażu. Jest hipoalergiczna, dlatego może być stosowana przy każdym rodzaju cery, nawet w przypadku skóry wrażliwej, naczynkowej, tłustej i atopowej. Działa jak łagodny peeling, który usuwa suche skórki. Ponadto wzmacnia barierę hydrolipidową skóry i pobudza mikrokrążenie w skórze. Rękawiczka/ ściereczka do demakijażu może być stosowana przez kobiety noszące soczewki kontaktowe.

Chociaż jest miękka i delikatna, podczas przecierania twarzy należy wykonywać wyłącznie delikatne ruchy. Jeżeli makijaż rozmazuje się, nie powinno się trzeć go rękawicą; w takiej sytuacji lepiej użyć płynu micelarnego, który bez trudu usunie pozostałości kosmetyków. Zbyt mocne pocieranie twarzy rękawicą może doprowadzić do powstania podrażnień i obtarć, a nawet do pękania naczynek.

Do wyboru jest wiele ściereczek z mikrofibry przeznaczonych do demakijażu. Ich włókna mają różne przekroje i różną skuteczność. Zazwyczaj są wykonane z poliamidu i poliestru. Do twarzy należy stosować ściereczki wyprodukowane z myślą o zastosowaniu kosmetycznym, ponieważ ścierki z mikrofibry do ścierania kurzu mogą podrażnić skórę. Z mikrofibry wytwarza się także rękawiczki do demakijażu. Przypominają kieszonkę, którą nakłada się na cztery palce dłoni. Mają różne rozmiary, co ułatwia szybkie usunięcie makijażu.

Jak działa rękawiczka/ ściereczka do demakijażu?

Producenci rękawiczek i ściereczek do demakijażu zapewniają, że te zmyją każdy makijaż, jeżeli zostaną zamoczone w wodzie. Woda uaktywnia właściwości elektrostatyczne włosia z mikrofibry, dzięki czemu rękawiczka/ ściereczka przyciąga pozostałości makijażu i sebum jak magnes. W praktyce wygląda to tak, że obie z łatwością zmywają delikatny dzienny makijaż i kosmetyki mineralne, ale z makijażem mocnym, a tym bardziej wodoodpornym radzą sobie dużo gorzej. Tusze do rzęs zazwyczaj rozmazują się, dlatego oczy wymagają wielokrotnego przecierania, co może prowadzić do podrażnień.

Jak stosować rękawiczkę/ ściereczkę do demakijażu?

Rękawiczkę/ ściereczkę do demakijażu należy zamoczyć w wodzie ‒ rano w chłodnej (orzeźwia), a wieczorem w ciepłej (relaksuje). Makijaż usuwamy delikatnymi, okrężnymi ruchami. Dobrym pomysłem będzie wykorzystać jedną stronę myjki do usunięcia makijażu z obu oczu, a drugą ‒ do reszty twarzy oraz do dekoltu i szyi. Aby wykonać demakijaż oczu, wystarczy przyłożyć rękawicę do oka, chwilę przytrzymać oraz wymiatającym ruchem usunąć resztki tuszu i cienia.

Jak czyścić rękawiczkę/ ściereczkę do demakijażu?

Po każdym użyciu rękawiczkę/ ściereczkę do demakijażu należy umyć pod bieżącą wodą. Można użyć do tego celu zwykłego szarego mydła. Należy ją wypłukać, wycisnąć i pozostawić do wyschnięcia. Ponieważ materiał długo schnie, narażamy się na korzystanie ze stale wilgotnego produktu, jeżeli używamy go zgodnie z zaleceniem, czyli dwa razy dziennie. Rękawiczka/ ściereczka do demakijażu straci swoje właściwości po trzech miesiącach codziennego użytkowania; wtedy należy ją wymienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *